Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.07 09:14

Šiaurės Airijoje gyvenamajame name nugriaudėjo sprogimas

ELTA 2019.03.07 09:14

Ketvirtadienį Šiaurės Airijos Kreigavono mieste viename iš gyvenamųjų namų sprogo savadarbis sprogstamasis įtaisas. Tai pranešė laikraštis „The Daily Express“, remdamasis policijos atstovu.

Pasak jo, per sprogimą „suniokotos lauko durys ir koridorius“. Medikai suteikė pagalbą pagyvenusiais moteriai, kurią ištiko šokas. „Šiuo metu policija dirba incidento vietoje Bernsaido rajone, kur 0 valandų 50 minučių vietos laiku (2 valandą 50 minučių Lietuvos laiku) sprogo bomba“, – sakė pareigūnas.

Anksčiau savadarbių sprogstamųjų įtaisų, kuriuos, Didžiosios Britanijos policijos duomenimis, paštu galėjo pasiųsti radikalių airių grupuočių nariai, buvo rasta Londono Hitrou ir Sičio oro uostų teritorijoje, taip pat Vaterlo geležinkelio stotyje. Nors vienas iš įtaisų suveikė, žmonės nenukentėjo. Šiuo metu Jungtinės Karalystės teisėsaugos institucijos tiria incidentus kartu su Airijos, iš kur, kaip manoma, buvo išsiųstos pašto siuntos, policija.

Dar vienas sprogstamasis įtaisas buvo aptiktas trečiadienį Glazgo universitete rūšiuojant paštą studentų miestelyje. Vėliau policija sunaikino šį įtartiną daiktą kontroliuojamu sprogimu, žmonės nenukentėjo. 

Nuo praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio pabaigos iki dešimtojo dešimtmečio pabaigos Šiaurės Airija buvo katalikų ir protestantų ekstremistinių grupuočių ginkluoto konflikto arena.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi