Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.05 09:57

Japonija ir JAV pradėjo bendras pratybas

ELTA 2012.11.05 09:57

  Pirmadienį Japonija ir JAV pradėjo bendras pratybas „Aštrusis kardas“, praneša NHK. Jos vyksta Okinavos prefektūroje, netoli JAV karinės bazės.    

Pirmadienį Japonija ir JAV pradėjo bendras pratybas „Aštrusis kardas“, praneša NHK. Jos vyksta Okinavos prefektūroje, netoli JAV karinės bazės.

Manevruose dalyvauja 37 tūkstančiai Japonijos ir 10 tūkstančių JAV kariškių, taip pat Japonijos karinio jūrų laivyno laivai ir vienas Amerikos lėktuvnešis.

Pratybos vyksta tuo metu, kai paaštrėjo Japonijos ir Kinijos teritorinis ginčas dėl Senkaku (Diaoju) salyno. Įtampa tarp dviejų šalių padidėjo šių metų rugpjūtį, kai Japonijos vyriausybė pareiškė ketinanti išpirkti tris salas iš privačių savininkų. Po to Kinijoje prasidėjo masinės antijaponiškos demonstracijos, dėl kurių didelės Japonijos kompanijos nutraukė veiklą kaimyninėje šalyje.

Anksčiau oficialusis Pekinas jau reiškė nepasitenkinimą Japonijos ir JAV ketinimu surengti bendras pratybas. Spalio pabaigoje Kinijos gynybos ministerija pareiškė, kad manevrai "didina įtampą regione”, ir pažymėjo, kad atidžiai stebės jų eigą.

Kaip rašo „The New York Times“, atsižvelgdamos į situaciją dėl ginčijamų salų, Japonija ir JAV pakeitė pratybų programą. Pavyzdžiui, buvo atsisakyta operacijos, per kurią turėjo būti išvaduota negyvenama sala, užimta sąlyginio priešininko.

Pratybos turėtų trukti iki lapkričio 16 d.       

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi