Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.14 15:16

Kaltintojai atmeta teiginius apie O. Pistoriaus labdaringą veiklą

BNS 2014.10.14 15:16

Kaltintojai antradienį įnirtingai užsipuolė gynybos nupieštą Oscaro Pistoriaus, kaip rūpestingo ir labdara užsiimančio sportininko, paveikslą, vildamiesi įtikinti teismą, kad jis nusipelno laisvės atėmimo bausmės už savo draugės nužudymą.

Kaltintojai antradienį įnirtingai užsipuolė gynybos nupieštą Oscaro Pistoriaus, kaip rūpestingo ir labdara užsiimančio sportininko, paveikslą, vildamiesi įtikinti teismą, kad jis nusipelno laisvės atėmimo bausmės už savo draugės nužudymą.

Prokuroras Gerrie Nelas per teismo posėdį dėl bausmės paskyrimo sakė, kad O.Pistoriaus labdaringa veikla nėra koks nors neįprastas dalykas sporto superžvaigždei, ir tvirtino, kad pagrindinis jo motyvas buvo asmeninė šlovė ir įsipareigojimų pagal kontraktus su rėmėjais, tarp jų – „Nike“ ir akinių nuo saulės gamintoja „Oakely“, vykdymas.

„Tai tik karjeros stūmimas į priekį“, – sakė G. Nelas per kandžią O. Pistoriaus ilgamečio vadybininko Peeto van Zylo kryžminę apklausą.

„Manau, kad daug sportininkų nori kažką pakeisti ir prisidėti“, – atsakė P. van Zylas.

„Bet (tai) kaip papildomas dividendas, kaip kita pusė, – spaudė G. Nelas. – Tiesiog sakau, kad sportininkams dalyvauti labdaringoje veikloje yra savaime suprantama, tai nėra ypatingas dalykas“.

27 metų O. Pistorius, kuris savo teismo proceso metu kartais verkdavo ir vemdavo, pirmadienį atrodė atsipalaidavęs ir dažnai perdavinėjo raštelius savo advokatams.

Kaltintojai siekia priversti suabejoti gynybos tvirtinimu, kad O. Pistorius yra idealus pretendentas į namų areštą, teisėjai išklausant paskutinius gynybos liudytojus.

P. van Zylas jau antrą dieną liudijo apie O. Pistoriaus labdaringą veiklą, kuri yra svarbus jo strategijos išvengti kalėjimo komponentas.

Pirmadienį kalėjimų sistemos pareigūnas Joelis Maringa rekomendavo sportininkui skirti trejus metus „pataisos priežiūros“ per namų areštą, už tai, kad jis nušovė savo draugę Reevą Steenkamp.

Jis taip pat turėtų po 16 valandų per mėnesį valyti kokį nors Pretorijos muziejų, sakė J. Maringa.

Prokuroras G. Nelas J. Maringos pasiūlymą pavadino „šokiruojamai nederamu“.

J. Maringa taip pat nurodė, jog O.Pistorius sakęs jam, kad planuoja atnaujinti sportininko karjerą, ir G. Nelas apie tai klausinėjo P. van Zylo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi