Pasaulyje

2014.10.14 16:18

JAV vadovaujamos koalicijos vadai planuos tolesnius veiksmus prieš IS džihadistus

BNS2014.10.14 16:18

Jungtinių Valstijų ir jų sąjungininkių kariuomenių vadais antradienį surengs derybas dėl tolesnių veiksmų prieš džihadistus Sirijoje ir Irake, kai smūgiai iš oro nesugebėjo sustabdyti jų puolimo.

Jungtinių Valstijų ir jų sąjungininkių kariuomenių vadais antradienį surengs derybas dėl tolesnių veiksmų prieš džihadistus Sirijoje ir Irake, kai smūgiai iš oro nesugebėjo sustabdyti jų puolimo.

Nors beveik kasdien bombarduojami koalicijos karo lėktuvų, džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ kovotojai (IS) užėmė beveik pusę Sirijos pasienio miesto Kobanės ir didžiąją dalį didžiausios Irako provincijos – Anbaro.

IS džihadistų laimėjimai bus pagrindinė tema per susitikimą Vašingtone, kuriame dalyvaus 22 JAV vadovaujamos koalicijos šalys.

Aukšto rango kariškiai, įskaitant nacionalinių štabų vadus, taip pat susitiks su JAV prezidentu Baracku Obama Andrewso oro pajėgų bazėje netoli Amerikos sostinės, nurodė Baltieji rūmai.

Generolai „aptars bendrą kampanijos prieš ISIL (IS) viziją, iššūkius ir kelią į priekį“, sakė JAV pulkininkas Edas Thomasas, JAV Jungtinio štabų vadų komiteto viršininko atstovas.

Tame susitikime dalyvaus Australijos, Bahreino, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Kanados, Danijos, Egipto, Prancūzijos, Vokietijos, Irako, Italijos, Jordanijos, Kuveito, Libano, Nyderlandų, Naujosios Zelandijos, Kataro, Saudo Arabijos, Ispanijos, Turkijos, Jungtinių Arabų Emyratų ir JAV kariškiai.

Tokio lygio kariškių susitikimas rengiamas pirmąkart nuo koalicijos, kuriai dabar formaliai priklauso 60 šalių, įkūrimo rugsėjį.

Į darbotvarkę tikriausiai taip pat bus įtrauktas Turkijos prašymas nustatyti saugią zoną palei jos sieną su Siriją, kur Džihadistai šturmuoja kurdišką Kobanės miestą.

Ankara, tris dešimtmečius kovojus su kurdų separatistais, stengėsi užtikrinti saugumą prie savo sienos su pietine kaimyne, kai dėl suintensyvėjusių kautynių aplink Kobanę į Turkiją pasitraukė apie 200 tūkst. pabėgėlių.

Turkijos naikintuvai pirmadienio vakarą bombardavo taikinius šalies pietryčiuose, kur yra separatistinės Kurdistano darbininkų partijos stovyklos. Tai buvo pirmieji smūgiai šiam už įstatymų ribų paskelbtam judėjimui nuo paliaubų pradžios 2013 metais, pranešė vienas saugumo šaltinis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.