Pasaulyje

2014.10.14 14:58

Vokietijoje mirė Ebolos virusu užsikrėtęs JT darbuotojas

BNS 2014.10.14 14:58

Jungtinių Tautų (JT) darbuotojas, užsikrėtęs Ebolos virusu Vakarų Afrikoje, mirė po to, kai praeitą savaitę buvo atvežtas gydyti į Vokietiją, antradienį pranešė ligoninė.

Jungtinių Tautų (JT) darbuotojas, užsikrėtęs Ebolos virusu Vakarų Afrikoje, mirė po to, kai praeitą savaitę buvo atvežtas gydyti į Vokietiją, antradienį pranešė ligoninė.

„Ebolos karštine sirgęs pacientas mirė praeitą naktį Šv. Jurgio ligoninėje Leipcige“, – sakoma jos pranešime.

„Nors buvo teikiama intensyvi medicinos pagalba, o medicinos personalas dėjo visas pastangas, 56 metų JT darbuotojas mirė dėl sunkios infekcijos“, – pridūrė ligoninė.

Vietos sveikatos apsaugos pareigūnai praeitą savaitę sakė, kad tas pacientas buvo sudanietis gydytojas, atvežtas į Vokietiją iš Liberijos praeitą ketvirtadienį.

Ebolos viruso infekcija jam buvo diagnozuota spalio 6-ąją, o JT taikdarių misija Liberijoje buvo priversta izoliuoti 41 savo darbuotoją, kurie galėjo turėti kontaktų su susirgusiu gydytoju.

Medikas buvo atgabentas gydyti į Leipcigą spalio 9-ąją, kur buvo laikomas specialioje izoliuotoje palatoje.

Jis yra jau trečias pacientas, gydytas Vokietijoje nuo Ebolos viruso infekcijos.

Pirmasis pacientas – Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) misijos Siera Leonėje darbuotojas iš Senegalo – buvo atgabentas gydyti į Hamburgą rugpjūčio pabaigoje. Jis pasveiko ir buvo išrašytas spalio 3-ąją, o vėliau grįžo į savo tėvynę, nurodė ligoninė.

Kitas pacientas – Ugandos pilietis, vienos Italijos pagalbos organizacijos darbuotojas Vakarų Afrikoje – tebegydomas vienoje Frankfurto klinikoje.

Nuo šių metų pradžios Ebolos viruso epidemija Vakarų Afrikoje – daugiausiai Gvinėjoje, Siera Leonėje ir Liberijoje – nusinešė jau per 4 000 žmonių gyvybių. Ši liga plinta per užsikrėtusių žmonių kūno skysčius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.