Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.14 11:46

Honkongo policija grandininiais pjūklais atakavo protestuotojų barikadas

BNS 2014.10.14 11:46

Honkonge šimtai grandininiais pjūklais ir žirklėmis varžtams ginkluotų policininkų antradienį vėl atakavo protestuotojų barikadas – kitą dieną po to, kai panašus bandymas davė priešingą rezultatą, nes demonstrantai sustiprino savo gynybą.

Honkonge šimtai grandininiais pjūklais ir žirklėmis varžtams ginkluotų policininkų antradienį vėl atakavo protestuotojų barikadas – kitą dieną po to, kai panašus bandymas davė priešingą rezultatą, nes demonstrantai sustiprino savo gynybą.

Pareigūnai auštant pradėjo reidą vienoje protestų vietoje parduotuvių rajone, o po kelių valandų perėjo prie kitų barikadų pagrindinės protestuotojų stovyklos pakraštyje netoli miesto vyriausybės būstinės.

Didžiulės minios protestavo prieš Kinijos griežtą nusistatymą tvirtinti kandidatus 2017 metais įvyksiančiuose miesto vadovo rinkimuose. Protestuotojai tai vadina „sufalsifikuota demokratija“.

Nors aktyvistai buvo giriami dėl mandagumo ir organizacinių įgūdžių, jie sukėlė didelio masto trikdžius šiame itin tankiai apgyvendintame mieste, kuris garsėdavo savo stabilumu. Dėl to kildavo pikti ir, kartais, smurtiniai konfliktai tarp demonstrantų ir vyriausybės šalininkų, o tai, savo ruožtu, išprovokavo kaltinimus, kad valdžia pasitelkia samdytus banditus neramumams kelti.

Policija trijose protestų vietose – prie Admiraliteto, Kosvėj Bėjaus ir Mongkoko rajonuose – laikėsi santūriai po to, kai sprendimas rugsėjo 28-ąją prieš taikius demonstrantus panaudoti ašarines dujas sukėlė pasipiktinimą ir dešimtis tūkstančių žmonių paskatino išeiti į gatves.

Tačiau pastarąsias dvi dienas pareigūnai ėmė bandyti protestuotojų gynybą per reidus, kuriais siekiama atlaisvinti kai kurias gatves ir palengvinti eismą, nors leido daugumai protestuotojų likti.

Maždaug 150 policininkų antradienį auštant išardė metalines barikadas Kosvėj Bėjuje ir atnaujino eismą vieną kryptimi, bet ten esančią protestuotojų stovyklą paliko iš esmės nepaliestą, pranešė žurnalistai.

Po kelių valandų kitas pareigūnų kontingentas ardė barikadas pagrindinėje protestų vietoje prie Admiraliteto – grandininiais pjūklais pjovė bambuko kartis, kuriomis buvo sustiprinti protestuotojų kordonai po panašaus pirmadienio bandymo pašalinti barikadas.

Kai kurie protestuotojai verkė.

„Mes tik gyventojai ir studentai, – verkdama policijai šaukė viena jauna moteris. – Mes išeisim, nes negalim kovoti su jumis, bet nepasiduosim“.

Kosvėj Bėjuje ir prie Admiraliteto protestuotojai beveik nesipriešino.

Policininkai žurnalistams sakė, kad operacija apsiribojo barikadų palei eismui svarbias gatves pašalinimu ir kad kovotojams už demokratiją bus duota erdvė savo nuomonei pareikšti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi