Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.05 12:52

Egipto Koptų Bažnyčia išsirinko naują popiežių Tawadrosą

LRT.lt, ELTA 2012.11.05 12:52

Egipto Koptų Bažnyčia sekmadienį išsirinko naują popiežių – vyskupą Tavadrosą Beheiros Nilo deltoje, vadovausiantį didžiausiai Artimųjų Rytų krikščionių bendruomenei.  

Egipto Koptų Bažnyčia sekmadienį išsirinko naują popiežių – vyskupą Tavadrosą Beheiros Nilo deltoje, vadovausiantį didžiausiai Artimųjų Rytų krikščionių bendruomenei.

Šansų tapti koptų krikščionių popiežiumi turėjo vyskupai Raphaelis iš Kairo ir vienuolis Raphaelis Awa Mina. Šiuos kandidatus savaitės pradžioje išrinko 2 500 narių susirinkimas.

Renkant naują popiežių Morkaus katedra sekmadienio rytą buvo sausakimša. Vyskupas Pachomius, kuris po patriarcho Shenuda III mirties pieš septynis su puse mėnesio laikinai vadovauja koptams, kelias valandas truksiančių pamaldų pradžioje paprašė Šventosios dvasios pagalbos paskiriant naująjį patriarchą.

Pretendentų pavardės buvo sudėtos į dėžutę ant altoriaus. Iš jos berniukas užrištomis akimis ištraukė lapelį su naujojo patriarcho pavarde.

Naujasis patriarchas darbą pradės lapkričio 18-ąją. Koptai yra maždaug 10 proc. egiptiečių iš 83 mln. Tai yra didžiausia krikščionių bendruomenė Artimuosiuose Rytuose. Pastebima, kad popiežių Tawadrosas savo pareigas eis po politinių permainų Egipte kai į valdžią iškilo islamiškos jėgos.

Apžvalgininkai taip pat praneša, kad daugelis tikinčiųjų iš naujojo popiežiaus laukia, kad jis privers išgirsti Egipto krikščionių, kurie jau seniai skundžiasi diskriminavimu, balsą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi