Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Latvijos prezidentas palaiko koaliciją

BNS 2015.09.08 13:45

Latvijos prezidentas palaikė trijų partijų – „Vienybės“, Žaliųjų ir valstiečių sąjungos (ZZS) ir Nacionalinio aljanso – koaliciją, pirmadienį po susitikimo su prezidentu pranešė „Vienybės" lyderė Solvita Abuoltinia.

Latvijos prezidentas palaikė trijų partijų – „Vienybės“, Žaliųjų ir valstiečių sąjungos (ZZS) ir Nacionalinio aljanso – koaliciją, pirmadienį po susitikimo su prezidentu pranešė „Vienybės" lyderė Solvita Abuoltinia.

Susitikimą su prezidentu ji įvertino kaip „labai pozityvų, konstruktyvų ir palaikantį iš prezidento pusės“.

Visos trys partijos sutarė neplėsti koalicijos, priimant į ją Latvijos regionų susivienijimo, pridūrė S. Abuoltinia. Jos nuomone, Latvijos regionų susivienijimas ir partija „Iš širdies – Latvijai“ iš esmės yra ne partijos, o „garsūs projektai“, todėl prie koalicijos jungtis negali.

„Mes susitarėme, kad visos trys koalicijos partijos remia Laimduotą Straujumą kaip kandidatę į premjerus ir toje pozicijoje ji siūlo palikti koaliciją esamos struktūros, tai yra koaliciją iš trijų partijų“, – sakė S. Abuoltinia.

Valdančiosios partijos planuoja naujas trišales konsultacijas trečiadienį, kurių metu turi būti nuspręsta dėl skubiausių užduočių. Jeigu prezidentas paves L. Straujumai suformuoti naują vyriausybę, ji trečiadienį pateiks galimą savo naujosios vyriausybės sudėtį.

Tačiau „Vienybės“ lyderė užsiminė, kad kol kas nė viena iš koalicijos partnerių neparodė suinteresuotumo vadovauti Ekonomikos ir Sveikatos apsaugos ministerijoms.

Kaip sakė BNS šaltiniai, minimos trys partijos kol kas susitarė dėl tokio kai kurių postų pasidalijimo: „Vienybei“ turi priklausyti premjero, finansų ministro ir užsienio reikalų ministro postai, ZZS būtų atsakinga už gerovės, žemės ūkio ir gynybos ministerijas, o Nacionalinio aljanso atstovas toliau vadovaus kultūros ministerijai.

Kol kas neaišku, kuriai partijai atiteks atsakomybė už transporto ministeriją bei aplinkos apsaugos ir regionų vystymo ministeriją.

Tarp vyriausybės narių, kurie turėtų išsaugoti postus, be L. Straujumos, minimi užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius, gynybos ministras Raimondas Vėjuonis, žemės ūkio ministras Janis Dūklvas, gerovės ministras Uldis Augulis bei kultūros ministrė Dacė Melbardė.

ZZS savo kandidate į transporto ministrus veikiausiai siūlys Daną Reizniecę-Uozuolą, o Marį Kučinskį – kandidatu į aplinkos apsaugos ir regionų vystymo ministro postą.

Nacionalinis aljansas turi du kandidatus į aplinkos apsaugos ir regionų vystymo ministerijos vadovus – dabartinį ministerijos parlamentinį sekretorių Einarą Cilinskį ir buvusį transporto ministrą Kasparą Gerhardą. Pastarasis laikomas labiausiai tikėtinu kandidatu.

Dabartinis parlamento Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Janis Reiras įvardijamas kaip galimas kandidatas į finansų ministro postą.

„Santarvė“ nori formuoti „vaivorykštės“ vyriausybę

Tuo metu Latvijos prorusiška kairiųjų partija „Santarvės centras“ pirmadienį, susitikusi su prezidentu Andriu Berziniu, paragino jį pavesti jai formuoti „vaivorykštės“ vyriausybę.

„Santarvės“ pozicija per susitikimą su prezidentu liko nepakitusi: „Santarvė“ mano, kad partijai, kuri laimėjo šiuos rinkimus, tai yra, „Santarvei“, turėtų būti pavesta formuoti naują vyriausybę“, – žurnalistams sakė partijos lyderis Nilas Ušakovas.

„Santarvės centras“ pasiūlė prezidentui formuoti „vaivorykštės“ vyriausybę, kurioje ministrų portfeliai būtų padalyti itin profesionaliems žmonėms.

Jis pabrėžė, kad „Santarvės centras“ būtų pasirengęs bendradarbiauti su visomis politinėmis partijomis, išrinktomis į naująjį Latvijos parlamentą.

Dauguma gyventojų nepatenkinti vyriausybės darbu

72 proc. Latvijos gyventojų yra nepatenkinti vyriausybės darbu, rodo apklausa, kurią atliko SKDS.

Apklausos rezultatai rodo, kad 23 proc. respondentų yra visiškai nepatenkinti, o 49 proc. – gana nepatenkinti.

Tuo metu 20 proc. respondentų sakė, kad yra patenkinti vyriausybės darbu. 1 proc. iš jų buvo visiškai patenkinti, o 19 proc. – gana patenkinti.

Tuo pačiu 7-iems proc. respondentų buvo sunku atsakyti į šį klausimą.     

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi