Pasaulyje

2019.03.06 15:14

Škotijos ir Velso parlamentai atmetė Theresos May „Brexito“ susitarimą

ELTA2019.03.06 15:14

Škotijos ir Velso parlamentai atmetė britų premjerės Theresos May „Brexito“ susitarimą. Nors šie balsavimai neturi tiesioginių padarinių kovoje dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES, tačiau didina spaudimą vyriausybei Londone.

Škotijos parlamentas Th. May „Brexito“ kursą atmetė 87 balsais „už“ ir 29 „prieš“ ir pareikalavo „skubaus ir esminio“ „Brexito“ proceso išplėtimo. Kartu parlamentas pareikalavo, kad Th. May atmestų šalies išstojimą iš ES be sutarties galimybę. Velso parlamentas Th. May „Brexito“ kursą atmetė 37 balsais „už“ ir 13 „prieš“.

Škotijos premjerė ir Škotijos nacionalinės partijos pirmininkė Nicola Sturgeon per debatus prieš balsavimą sakė, kad abiejų parlamentų politikus vienija nuostaba ir nusivylimas dėl britų vyriausybės „Brexito“ kurso. „Ši neviltis atsispindi ir mūsų šalyse“, - sakė ji.

Potencialūs padariniai įmonėms, bendruomenėms, atskiriems asmenims ir viešosioms paslaugoms kasdien juntami vis labiau, kalbėjo N. Sturgeon. Ir visame šiame chaose ministrė pirmininkė esą nerodo esminės lyderystės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.