Pasaulyje

2019.03.06 13:57

JAV žada didinti spaudimą Venesuelos prezidentui Madurui

ELTA2019.03.06 13:57

JAV turi įvairių diplomatinių ir ekonominių priemonių, kuriomis pasinaudos, siekdamos didinti spaudimą Venesuelos prezidentui Nicolasui Madurui, sakė JAV pasiuntinys Venesuelai Elliottas Abramsas.

Pasak E. Abramso, siekiant, kad „būtų taikiai pereita prie demokratijos“, Vašingtonas remiasi politika, grindžiama „diplomatinio, ekonominio ir finansinio spaudimo darymu“.

Pasiuntinys tvirtino, kad, nors JAV prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad „svarstomos visos priemonės“, nėra jokio plano imtis karinių veiksmų.

„Niekas nekalba apie Amerikos karinius veiksmus, išskyrus režimą ir rusus, tiesą sakant“, – teigė E. Abramsas.

Venesuelos opozicijos lyderis, pasiskelbęs laikinuoju šalies prezidentu Juanas Guaido, taip pat žadėjo didinti spaudimą N. Madurui. 

„Jie manė, kad spaudimas pasiekė savo aukščiausią tašką, bet tai tik pradžia“, – teigė J. Guaido.

Sausio mėnesį J. Guaido pasiskelbus laikinuoju Venesuelos prezidentu ir pareiškus, kad N. Maduras daugiau nebėra teisėtas šalies prezidentas, ekonominės krizės išvargintoje Venesueloje kilo didžiulė politinė krizė. Šalyje vyksta kova dėl valdžios tarp N. Maduro ir J. Guaido.

J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu pripažino daugiau kaip 50 šalių. Nepaisant didėjančio spaudimo, N. Maduras nesutinka trauktis iš valdžios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.