Pasaulyje

2014.10.12 14:10

Honkongo lyderis: judėjimo už demokratiją „šansas beveik nulinis“

BNS2014.10.12 14:10

Demokratijos reikalaujantys Honkongo protestuotojai turi „beveik nulinį šansą“ pakeisti Pekino poziciją ir užsitikrinti laisvus rinkimus, sekmadienį per televizijos laidą sakė problemų persekiojamas miesto vadovas Leung Chun-yingas.

Demokratijos reikalaujantys Honkongo protestuotojai turi „beveik nulinį šansą“ pakeisti Pekino poziciją ir užsitikrinti laisvus rinkimus, sekmadienį per televizijos laidą sakė problemų persekiojamas miesto vadovas Leung Chun-yingas.

Demonstrantai, reikalaujantys, kad Pekinas suteiktų visišką demokratiją šiai buvusiai britų kolonijai, daugiau kaip dvi savaites paralyžiuoja Honkongo dalis ir kelia didelius trikdžius bei susirėmimus tarp protestuotojų ir gatvių blokavimui nepritariančių gyventojų.

Interviu, kurį sekmadienį parodė vietos televizija TVB, Leung Chun-yingas sakė, kad gatvių protestai yra nebekontroliuojami, ir perspėjo, jog labai nepanašu, kad šie veiksmai pakeis Pekino poziciją.

Jis pridūrė, kad jei vyriausybei reikės atlaisvinti protestų vietas, policija naudos „minimalią jėgą“ situacijai spręsti.

Kinija rugpjūčio mėnesį paskelbė, kad nors Honkongo gyventojai 2017 metais galės balsuoti dėl Leung Chun-yingo įpėdinio, savo kandidatūras galės kelti tik du ar trys patvirtinti kandidatai. Protestuotojai tokią tvarką vadina „sufalsifikuota demokratija“.

Nuo praėjusio mėnesio studentai ir kiti demokratijos šalininkai, kartais – dešimtys tūkstančių, ėjo į gatves raginti Pekino pakeisti savo poziciją ir leisti vykti visapusiškiems, laisviems ir teisingiems rinkimams. Be to, protestuotojai reikalauja Leung Chun-yingo atsistatydinimo.

Derybos tarp studentų lyderių ir miesto pareigūnų žlugo praėjusią savaitę ir šioje buvusioje britų kolonijoje, kurią dabar valdo Kinija, kilo nauja krizė, nes protestuotojai žadėjo įsitvirtinti ilgai kovai.

Leung Chun-yingas negalėjo konkrečiai pasakyti, kaip dabartinė aklavietė galėtų baigtis, nors laidos vedėjas per interviu ne kartą to klausė.

Leung Chun-yingas taip pat tvirtino, kad neatsistatydins, ir sakė, kad tai neišspręstų situacijos. 

Viena provyriausybinė Honkongo grupė šeštadienį sakė, kad demonstrantai atsidurs apsuptyje, jei miesto administracija nesugebės pašalinti barikadų.

„Mėlynojo kaspino judėjimas“ pareiškė, kad valdžia iki antradienio vakaro turėtų atlaisvinti tris protestuotojų eismui uždarytas vietas arba grupės nariai jas apsups.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.29 08:35

Įvykiai Baltarusijoje. Režimas trims mėnesiams sustabdo protestus bei opozicijos padėtį nušviečiančios tut.by žiniasklaidos statusą Baltarusija sankcijas taikys apie 100 Lietuvos pareigūnų; atnaujinta 20.09

22
Vilniaus universitete vykstanti Emmanuelio Macrono diskusija su studentais

Pasaulyje

2020.09.29 10:10

Macronas: mums reikia demokratiškesnės ES, kurios vadovus rinktų tautos Prancūzijos prezidentui suteiktas VU garbės daktaro vardas; atnaujinta 12.47

48
Rusijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Su-25“ asociatyvi nuotr.

Pasaulyje

2020.09.29 06:58

Armėnija skelbia, kad jų naikintuvą numušė Turkijos lėktuvas Turkija tokius kaltinimus vadina „neatitinkančiais tikrovės“; atnaujinta 18.24

11
Prancūzijos prezidentas Emannuelis Macronas su Gitanu Nausėda lankėsi Rukloje

Pasaulyje

2020.09.29 16:19

Su Macronu karius Rukloje aplankęs Nausėda: šis vizitas svarbus, kad vienas kitą geriau suprastume Prancūzijos prezidentas atsisveikino su Lietuva; atnaujinta 17.42

49
Petro Porošenka

Pasaulyje

2020.09.29 07:53

Naujausia informacija. Buvęs Ukrainos prezidentas Porošenka užsikrėtė koronavirusu Jungtinėje Karalystėje – naujų atvejų rekordas; atnaujinta 22.01

31