Pasaulyje

2019.03.06 13:31

Šaltiniai: ES ambasadoriai susitarė dėl naujų sankcijų Rusijai

LRT.lt 2019.03.06 13:31

ES šalių ambasadoriai susitarė pritaikyti sankcijas dar aštuoniems rusams, susijusiems su lapkritį Kerčės sąsiauryje įvykusiu incidentu, kai Rusija sulaikė ir vis dar kalina 24 ukrainiečių jūreivius. Šaltinių duomenimis, ambasadoriai sutiko įšaldyti 8 rusų turtą ir pritaikyti draudimus keliauti, praneša „Radio Free Europe“.

Diplomatiniai šaltiniai leidiniui teigia, kad ambasadorių sutartos sankcijos bus formaliai patvirtintos ateinančią savaitę.

Aštuoni Rusijos piliečiai, susiję su Kerčės sąsiauryje įvykusiu incidentu, papildys dabar ES galiojančias sankcijas, kurios taikomos rusams prisidėjusiems prie Ukrainos teritorinio vientisumo pažeidimo.

Šie rusai yra arba pareigūnai tiesiogiai susiję su incidentu, arba teisėjai, kurie priėmė laisvės atėmimo bausmes ukrainiečių jūreiviams, kalinamiems Maskvos Lefertovo kalėjime.

Lapkričio 25-ąją Juodąją ir Azovo jūras skiriančiame Kerčės sąsiauryje įvyko incidentas, kai Rusija apkaltino Ukrainos karo laivus įplaukus į esą Rusijos teritorinius vandenis. Tada Rusijos karo laivas apšaudė ukrainiečių jūreivius ir juos paėmė į nelaisvę. Rusija reiškia pretenzijas į šį sąsiaurį neteisėtai aneksavusi Krymo pusiasalį 2014 metais ir pastačiusi tiltą, kuris apribojo laivybos galimybes sąsiauryje. Azovo jūroje yra svarbus Ukrainos pramoninis uostas Mariupolis, kurį Rusija siekia susilpninti.

Šie aštuoni rusai bus įtraukti į sankcijų sąrašą, kuriame yra 163 individai ir 44 juridiniai subjektai. Ateinančią savaitę sankcijos, įsigaliojusios 2014 metų kovą po Rusijos agresijos Ukrainoje, bus pratęstos dar šešiems mėnesiams, praneša „Radio Free Europe“.