Pasaulyje

2019.03.06 12:27

Buvęs Niujorko meras Bloombergas nekandidatuos į JAV prezidentus

ELTA 2019.03.06 12:27

Buvęs Niujorko meras, devintas turtingiausias JAV žmogus Michaelas Bloombergas paskelbė, kad nedalyvaus 2020 metais vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose, nepaisant raginimų dalyvauti ir ankstesnės jo politinės sėkmės.

Milijardierius neprisijungs prie gausaus būrio, 14 kitų demokratų, sieksiančių tapti Demokratų partijos kandidatais prezidento rinkimuose. Tarp kandidatų yra senatoriai Bernie`is Sandersas, Kamala Harris, Elizabeth Warren, Cory`is Bookeris, Amy Klobuchar ir Kirsten Gillibrand.

Vietoje to, M. Bloombergas žadėjo paskirti savo finansinius išteklius kai kurių svarbiausių šalies problemų sprendimui, pavyzdžiui, kovai su ginkluotu smurtu, klimato kaita, opioidų vartojimo krize, ir teigė paremsiantis bendraminčius kandidatus.

„Nors nebūtų didesnės garbės, nei eiti prezidento pareigas, mano kaip piliečio didžiausia pareiga šiuo metu yra padėti šaliai geriausiu man galimu būdu“, – teigė M. Bloombergas.

Tris kartus Niujorko mero pareigas ėjęs M. Bloombergas taip pat nesusilaikė nesukritikavęs dabartinio prezidento Donaldo Trumpo. M. Bloombergas teigė, kad yra „nusivylęs Ovalinio kabineto nekompetentingumu“, o D. Trumpo kadenciją apibūdino kaip „ketverius chaoso, žlugdymo ir apgaulės metus“.