Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.03 10:39

Apklausų duomenimis, B. Obama lenkia M. Romney daugelyje „neapsisprendusių“ valstijų

ELTA 2012.11.03 10:39

Kelių sociologijos ir informacijos tarnybų surengtų apklausų duomenimis, demokratas Barackas Obama lenkia respublikoną Mittą Romney daugelyje „neapsisprendusių“ valstijų, praneša „RIA Novosti“.

Kelių sociologijos ir informacijos tarnybų surengtų apklausų duomenimis, demokratas Barackas Obama lenkia respublikoną Mittą Romney daugelyje „neapsisprendusių“ valstijų, praneša „RIA Novosti“.

Lapkričio 6-ąją įvyksiančių JAV prezidento rinkimų baigtį iš esmės nulems aštuonių „dvejojančių“ valstijų – Kolorado, Floridos, Ajovos, Mičigano, Nevados, Naujojo Hampšyro, Ohajaus ir Virdžinijos – rinkėjai. Šių regionų gyventojai per įvairius rinkimus balsuoja tai už demokratus, tai už respublikonus, ir Amerikos prezidentu taps tas kandidatas, kuris ateinantį antradienį sulauks didesnės jų paramos.

„Kelios apklausos rodo, kad B. Obama pirmauja pagrindinėse valstijose. Jis nedidele persvara lenkia M. Romney Ohajuje, Floridoje, Virdžinijoje, Ajovoje, Kolorade, Mičigane, Nevadoje ir Naujajame Hampšyre“, – pranešė penktadienio vakare laikraštis „USA Today“.

Bet, pažymi leidinys, viena iš apklausų (surengta „Reuters“ ir „Ipsos“) rodo, kad Kolorade stipresnės M. Romney pozicijos. Dar viena apklausa, kurią surengė „Rasmussen“ tarnyba, leidžia teigti, kad kandidatų galimybės Ohajo valstijoje yra vienodos.

Respublikonų kandidatas turi laimėti rinkimus didžiojoje daugumoje šių valstijų, kad iškovotų 270 rinkikų balsus ir taptų prezidentu. Be to, M. Romney turi laimėti rinkimus Ohajuje – be pergalės šioje valstijoje dar nė vienas respublikonas netapo prezidentu.

B. Obamos pozicijos sustiprėjo po uragano Sandy, kai prezidentas nutraukė rinkimų kampaniją ir pats ėmė vadovauti atstatymo darbams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi