Pasaulyje

2014.10.12 10:47

Australija: V. Putinas dalyvaus G-20 viršūnių susitikime

BNS 2014.10.12 10:47

Australijos iždininkas Joe Hockey sekmadienį patvirtino, kad Vladimiras Putinas dalyvaus „Didžiojo dvidešimtuko“ (G-20) lyderių susitikime lapkričio mėnesį, nepaisant susirūpinimo Rusijos pastarųjų mėnesių veiksmais Ukrainoje.

Australijos iždininkas Joe Hockey sekmadienį patvirtino, kad Vladimiras Putinas dalyvaus „Didžiojo dvidešimtuko“ (G-20) lyderių susitikime lapkričio mėnesį, nepaisant susirūpinimo Rusijos pastarųjų mėnesių veiksmais Ukrainoje.

Australijos patvirtinimas, kad Rusijos lyderis dalyvaus viršūnių susitikime, pasirodė po to, kai Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasakė, kad kitą savaitę taip pat susitiks su V. Putinu.

„Tik vakar kalbėjausi su Rusijos finansų ministru ... ir jis tikrai patvirtino, kad prezidentas Putinas atvyks į G-20 lyderių susitikimą Brisbane“, – sekmadienį ryte transliuotojui „Australian Broadcasting Corporation“ (ABC) sakė J. Hockey.

„Tai tikrai buvo kitų G-20 narių konsensusas – kad prezidentas Putinas dalyvautų“, – sakė jis.

J. Hockey pridūrė, jog „tikrai (buvo) stipri JAV prezidento, Vokietijos kanclerės ir kitų nuomonė, kad jis turėtų dalyvauti“.

Buvo klaustukų dėl to, ar V. Putinas dalyvaus – dėl šešis mėnesius trunkančio ir daugiau kaip 3,3 tūkst. gyvybių pareikalavusio konflikto Rytų Ukrainoje, tarp Kijevo ir prorusiškų separatistų.

Nepritarimas jo dalyvavimui suintensyvėjo po to, kai liepą Rytų Ukrainoje buvo numuštas „Malaysia Airlines“ keleivinis lėktuvas ir žuvo visi 298 jame buvę žmonės, tarp jų – 38 Australijos piliečiai ir gyventojai.

Tačiau buvo nuomonės keitimosi dėl Rusijos dalyvavimo ženklų, kai J. Hockey per G-20 finansų ministrų susitikimą rugsėjo mėnesį pasakė, jog šalys narės mano, kad jos dalyvavimas padėtų spręsti geopolitinę įtampą.

Australijos premjeras Tony Abbottas sekmadienį sakė, kad „nėra patenkintas“ dėl daugelio Rusijos užsienio politikos aspektų, bet jo šalis neturinti teisės „pasakyti „taip“ ar „ne“ atskiroms G-20 narėms“.

„Rusija yra G-20 narė ir ... mes įpareigoti priimti Rusijos lyderį šioje šalyje“, – sakė jis žurnalistams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.