Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.11 14:28

Donecke per praėjusią parą žuvo trys civiliai

BNS 2014.10.11 14:28

Ukrainos rytuose separatistų valdomame Donecko mieste per praėjusią parą nuo apšaudymo žuvo trys žmonės, pranešė šio miesto merija apie dar vieną kruviną paliaubų pažeidimą.

Ukrainos rytuose separatistų valdomame Donecko mieste per praėjusią parą nuo apšaudymo žuvo trys žmonės, pranešė šio miesto merija apie dar vieną kruviną paliaubų pažeidimą.

„Dėl karinių veiksmų Donecke spalio 10 dieną žuvo trys civiliai, dar keturi sužeisti ir hospitalizuoti, – sakoma merijos pranešime. – Naktį iš spalio 10 i spalio 11 dieną nesiliovė Kuibyševo rajono apšaudymas. Sviediniams pataikius ir kilus gaisrams, apgadinti privatūs gyvenamieji namai“.

Visiškai prorusiškų separatistų kontroliuojamas Doneckas pastarosiomis kenčia nuo susišaudymų, bet pagrindinis mūšis tarp maištininkų ir vyriausybės pajėgų vyksta dėl netoli miesto esančio oro uosto.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo rugsėjo 5 dienos, kai buvo pasirašytos paliaubos, žuvo daugiau kaip 300 žmonių. Ukrainos valdžia nurodo 118 žuvusių civilių ir karių, be separatistų patirtų nuostolių.

Ukrainos armija šeštadienį pranešė, kad jos pozicijos naktį buvo atakuotos Donecko ir Luhansko srityse.

Donecko separatistų lyderis Aleksandras Zacharčenka šią savaitę sakė, kad su Kijevo valdžia sutarta, jog vyriausybės pajėgos pasitrauks iš kai kurių kaimų ir bus formuojama demilitarizuota zona tarp kariaujančių pusių, kaip reikalaujama paliaubų susitarime.

Tačiau Ukrainos kariškiai neigia bet kuriuos pranešimus apie susitarimą su separatistais užleisti jiems bet kurias teritorijas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi