Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ebolos epidemijos aukų skaičiui perkopus 4 000, pasaulyje stiprėja baimė

BNS 2015.09.08 13:45

Ebolos viruso aukų skaičius perkopė 4 000, pranešė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO), o vyriausybės visame pasaulyje stengiasi išvengti panikos dėl šios potencialiai mirtinos ligos.

Ebolos viruso aukų skaičius perkopė 4 000, pranešė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO), o vyriausybės visame pasaulyje stengiasi išvengti panikos dėl šios potencialiai mirtinos ligos.

PSO nurodė, kad iki spalio 8 dienos nuo Ebolos viruso infekcijos mirė iš viso 4 033 žmonės, septyniose šalyse užregistruoti iš viso 8 399 užsikrėtimo šia liga atvejai. Smarkiai padidėjęs aukų skaičius paskelbtas tuo metu, kai Jungtinės Tautos (JT) pareiškė, kad pastangų šiam protrūkiui įveikti finansavimas toli gražu nesiekia reikalingos sumos – apie milijardo JAV dolerių (2,73 mlrd. litų).

Dabar nerimas dėl didžiausios visų laikų Ebolos viruso epidemijos stiprėja ne vien Vakarų Afrikos regione, kuriame registruoti beveik visi mirties nuo šios pavojingos ligos atvejai.

Kanados vyriausybė penktadienį patarė savo piliečiams išvykti iš Vakarų Afrikos šalių, labiausiai paveiktų Ebolos epidemijos, taip pat ėmėsi priemonių prie savo sienų tikrinti potencialiai galėjusius užsikrėsti žmones.

JAV ir Didžioji Britanija taip pat pradėjo tikrinimo procedūras didžiuosiuose oro uostuose.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDCP) prognozuoja, kad užsikrėtusių žmonių skaičius iki sausio gali pasiekti 1,4 mln., jeigu nebus imtasi veiksmingų priemonių šiam protrūkiui suvaldyti.

Nuo Australijos iki Zimbabvės, nuo Brazilijos iki Ispanijos žmonės, kuriems pasireiškė karštinė arba kurie neseniai turėjo kontaktų su užsikrėtusiais Ebolos virusu, laikomi izoliuotose palatose arba karantino sąlygomis namuose.

Pareigūnai perspėjo, kad netikri pranešimai apie protrūkį gali išprovokuoti paniką, kai vieną vyrą iš JAV lėktuvo išvedė biologinės apsaugos skafandrus vilkintys medikai, kai jis esą nusičiaudėjo ir pasakė: „Aš sergu Ebola. Jums visiems šakės.“

Didelis susirūpinimas išlieka Ispanijoje, kur viena slaugė užsikrėtė šia liga, prižiūrėdama iš Afrikos atvežtą sergantį misionierių pagrindiniame šalies užkrečiamųjų ligų centre.

Sveikatos apsaugos darbuotojai sakė naujienų agentūrai AFP, kad karantino skyrius Karolio III ligoninėje Madride, kuriame užsikrėtė 44 metų slaugė Teresa Romero, buvo uždarytas praėjusiais metais dėl sumažinto finansavimo, ir buvo atidarytas tik tuomet, kai rugpjūtį iš Afrikos buvo parskraidinti du Ebolos virusu užsikrėtę misionieriai.

Premjeras Mariano Rajoy apsilankė ligoninėje, kurioje T. Romero, susirgusi hemoragine karštine po kontakto su vienu iš misionierių, penktadienį buvo „stabilios, bet sunkios“ būklės.

Gydytojai į tą skyrių penktadienį paguldė dar tris žmones, kurie bus stebimi; tokių pacientų skaičius išaugo iki 17, tarp kurių yra ir T. Romero, jos vyras ir kiti medicinos darbuotojai.

Įtampą toje ligoninėje pabrėžia ir tai, kad daug darbuotojų penktadienį nebeatėjo į darbą.

„Mažėja padėti užsirašančio personalo“, – sakė vienas iš T. Romero slaugytojų – Charly Manuelis Torresas, turėdamas omenyje savanorius ligoninės darbuotojus.

„Mes labai įsitempę. Darbe patiriame didelį spaudimą“, – skundėsi jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi