Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.06 10:02

JAV pajėgų Europoje vadas rekomenduoja stiprinti atgrasymą

JAV pajėgų Europoje vadas augančios Rusijos grėsmės akivaizdoje rekomenduoja stiprinti rotacines pajėgas Europoje ir investuoti į logistinę infrastruktūrą.

Nedidelis būrys raudonais plakatais ir gvazdikais aprūpintų rusų antradienį paminėjo 66-ąsias SSRS diktatoriaus Josifo Stalino mirties metines. Liberalių pažiūrų rusai jau seniai ragina pašalinti jo kapą nuo Kremliaus sienos, nes iš tikrųjų jį reikėtų ne garbinti, o nuteisti už tai, ką padarė Rusijos ir kitoms tautoms.

Bet Stalinas ir toliau guli Maskvos centre, o dabartinis Kremliaus režimas vis dažniau naudojasi Antrojo pasaulinio karo temomis, taip skatindamas rusų patriotizmą. Būtent į šią militaristinę prezidento Vladimiro Putino valdžios pusę kalbėdamas JAV Senato ginkluotės reikalų komitete, atkreipė dėmesį Jungtinių Valstijų pajėgų Europoje vadas generolas Curtis M. Scaparotti.

„Turint omenyje vis agresyvesnę Rusijos laikyseną, Europos vadavietė rekomenduoja stiprinti mūsų rotacines pajėgas, kad būtų sustiprintas atgrasymo efektas. Europos Vadavietė taip pat rekomenduoja tęsti investicijas į europinę logistinę infrastruktūrą ir galimybes remti greitą įvairiose Europos vietose esančių Amerikos karių dislokavimą“, – kalbėjo C. Scaparotti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi