Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.10 09:43

Britanijos euroskeptikų partija laimėjo pirmąjį mandatą parlamente

ELTA 2014.10.10 09:43

Jungtinės Karalystės Nepriklausomybės partija (UKIP) papildomuose rinkimuose užsitikrino savo pirmąją vietą parlamente, Douglasui Carswellui Klakotono apygardoje laimėjus pirmąjį mandatą savo partijai. Jis surinko 12 tūkst. 404 balsus, skelbia BBC.

Jungtinės Karalystės Nepriklausomybės partija (UKIP) papildomuose rinkimuose užsitikrino savo pirmąją vietą parlamente, reui Klakotono apygardoje laimėjus pirmąjį mandatą savo partijai. Jis surinko 12 tūkst. 404 balsus, skelbia BBC.

Iš konservatorių partijos į UKIP rugpjūtį perėjęs D. Carswellas, kuris paskatino rinkimus Klaktone, įveikė savo buvusią partiją, kuri 2010 metų rinkimuose užsitikrino 12 tūkst. 68 balsų daugumą.

Papildomi rinkimai taip pat vyko Heivudo ir Midltono apygardoje, Šiaurės Anglijoje, kur tradiciškai remiama opozicijos leiboristų partija. Čia leiboristų kandidatas surinko beveik 39 proc. balsų.

„Mums nėra nieko neįmanomo“, – po rezultatų paskelbimo šalininkams sakė D. Carswellas.

Mažai tikėtina, kad UKIP partija laimės daugiau nei dešimt iš 650 vietų parlamente per 2015 metais gegužę vyksiančius rinkimus. Tačiau didėjantis partijos palaikymas kelia nerimą dėl centro dešinės balsų susiskaldymo ir galimo scenarijaus, pagal kurį ne vienai partijai gali nepavykti užsitikrinti absoliučios balsų daugumos.

Be kita ko, UKIP sėkmė taip pat gali padidinti spaudimą ministrui pirmininkui Davidui Cameronui perimti griežtesnę euroskeptinę poziciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi