Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kim Jong Unas nedalyvavo svarbios sukakties minėjime

BNS 2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį nedalyvavo vienos svarbios politinės sukakties minėjime, o faktas, kad jis jau mėnesį nesirodo viešumoje, toliau kursto spėliones dėl šio veikėjo sveikatos būklės ir politinės ateities.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį nedalyvavo vienos svarbios politinės sukakties minėjime, o faktas, kad jis jau mėnesį nesirodo viešumoje, toliau kursto spėliones dėl šio veikėjo sveikatos būklės ir politinės ateities.

Tačiau Pietų Korėja sakė esanti įsitikinusi, kad Kim Jong Unas tebekontroliuoja branduolinių ginklų turinčią valstybę, o Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida šlovino jį kaip „orumo ir nenugalimumo“ pavyzdį, kurio autoritetas yra neginčijamas.

Kim Jong Unas, kuriam dabar tikriausiai 30 arba 31 metai, viešumoje nesirodė nuo rugsėjo 3-osios, kai dalyvavo viename Pchenjane vykusiame koncerte su savo žmona.

Dėl jo dingimo keltos įvairios prieštaringos prielaidos – pradedant spėlionėmis, kad pirmoji šalies pora atostogauja, baigiant pasvarstymais, kad lyderį galbūt vargina kokia nors liga ar sveikatos sutrikimas – pavyzdžiui, kojos lūžis, podagra arba cukrinis diabetas.

Vyraujanti nuomonė – kad Kim Jong Unas laikinai priverstas apriboti savo veiklą dėl sveikatos priežasčių.

Valstybinės naujienų agentūros KCNA pranešime Kim Jong Unas nebuvo įvardytas tarp pareigūnų, dalyvavusių penktadienį vykusiose eitynėse į mauzoliejų Pchenjame, kuriame laikomi jo tėvo ir senelio palaikai. Ta ceremonija rengiama kasmet, minint valdančiosios Korėjos darbininkų partijos įkūrimo metines.

Tačiau vainikas su užrašytu Kim Jong Uno vardu buvo padėtas prie dviejų statulų, vaizduojančių ankstesnius šalies lyderius, – Kim Jong Ilą ir Kim Il Sungą.

Pietų Korėja, kurios vyriausybė atsiribojo nuo gandų apie kaimyninės šalies lyderio dingimą, sakė neįžvelgianti jokių ženklų, kad Kim Jong Unas nebevadovauja.

Suvienijimo ministerijos atstovas Lim Byeong-chulas atkreipė dėmesį, jog daugelis Šiaurės Korėjos valstybinės žiniasklaidos pranešimų rodo, kad Kim Jong Unas tebėra šalies lyderis.

„Sprendžiant iš jų, panašu, kad Kim Jong Unas valdo normaliai“, – sakė Lim Byeong-chulas, pridūręs, kad Seulo vyriausybė neturi konkrečių duomenų apie jo sveikatos būklę.

Kim Jong Uno nedalyvavimas per ceremoniją Kumsusano mauzoliejuje laikomas reikšmingu, nes jis tuose renginiuose dalyvaudavo kasmet nuo atėjimo į valdžią po savo tėvo Kim Jong Ilo mirties 2011 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi