Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.05 20:44

Tik ketvirtadalis parlamentarų nacionaliniuose parlamentuose yra moterys

ELTA 2019.03.05 20:44

Moterys nacionaliniuose parlamentuose visame pasaulyje ir toliau lieka mažuma. Moterys sudaro tik ketvirtadalį parlamentarų, rodo antradienį paskelbta Tarpparlamentinės sąjungos (IPU) metinė ataskaita. Moterų dalis parlamentuose išaugo 0,9 procentinio punkto ir dabar siekia 24,3 proc. Atliekant tyrimą, buvo vertinama 50-ies pernai išrinktų nacionalinių parlamentų sudėtis.

Moterų ir vyrų pusiausvyra politikoje globaliu lygiu yra dar labai tolimas dalykas, sakė IPU pirmininkė Gabriela Cuevas Barron. Organizacija pareikalavo tolesnių pastangų parlamentarių skaičiui didinti. Pageidautina esą būtų, pavyzdžiui, privalomos kvotos bei partijų sąrašai, kuriuose po pusę kandidatų būtų moterys ir vyrai.

Pastaraisiais metais buvo stebimas lėtas, tačiau nuolatinis moterų dalies nacionaliniuose parlamentuose augimas. 1995-aisiais atitinkamas rodiklis tebuvo 11 proc., 2000-aisiais – 13, o po dešimties metų jau penktadalis visų parlamentarų buvo moterys.

Dabartinėje IPU ataskaitoje pabrėžiamas „istorinis“ lapkritį vykusių JAV rinkimų rezultatas. Ir Atstovų Rūmuose (23,5 proc.), ir Senate (25 proc.) moterų skaičius dar niekad nebuvo toks didelis.

Apskritai parlamentai Šiaurės ir Pietų Amerikoje (30,6 proc. moterų dalis) bei Europoje (28,5 proc.) yra labiau moteriški nei likusiose pasaulio dalyse. Azijoje ir Artimuosiuose Rytų bei Šiaurės Afrikoje moterų parlamentarių yra mažiau nei 20 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi