Pasaulyje

2019.03.05 13:06

Irano užsienio reikalų ministras norėjo atsistatydinti dėl Sirijos lyderio vizito

BNS 2019.03.05 13:06

Iranas antradienį pranešė, kad jo užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas praėjusį mėnesį norėjo atsistatydinti, nes nebuvo informuotas apie iš anksto neskelbtą Sirijos prezidento Basharo al Assado vizitą į Teheraną.

Visgi prezidentas Hassanas Rouhani atsisakė patenkinti ministro atsistatydinimo pareiškimą ir pareiškė visiškai palaikąs šį diplomatą.

M. J. Zarifas vadovavo deryboms su didžiosiomis pasaulio valstybėmis, per kurias buvo parengtas ir 2015 metais pasirašytas susitarimas dėl Irano branduolinės programos.

Tiek H. Rouhani, tiek M. J. Zarifas jaučia vis didesnį spaudimą iš Irano griežtojo kurso šalininkų stovyklos, tarptautiniam branduoliniam susitarimui pakibus ant plauko, kai iš jo pernai pasitraukė Jungtinės Valstijos.

Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Bahramas Ghasemi antradienį sakė, kad viena priežasčių, dėl kurių M. J. Zarifas nusprendė palikti savo postą, buvo „koordinacijos su Užsienio reikalų ministerija trūkumas“.

Į Teheraną atvykęs B. al Assadas buvo šiltai sutiktas Irano aukščiausiojo lyderio ajatolos Ali Khamenei, H. Rouhani ir generolo Qassemo Soleimani, vadovaujančio elitiniam Revoliucinės gvardijos korpusui.

M. J. Zarifas apie savo atsistatydinimą pranešė praėjus kelioms valandoms po iš anksto neskelbto Sirijos prezidento vizito. Kaip informavo pusiau valstybinė naujienų agentūra ISNA, M. J. Zarifas nedalyvavo nė viename iš B. al Assado susitikimų su Irano aukščiausiuoju lyderiu ir H. Rouhani.