Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.05 13:23

Baltarusija išdėstė požiūrį į Pasaulio prekybos organizaciją

BNS 2019.03.05 13:23

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, pernai vyriausybei nurodęs šalį į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) atvesti „trūks plyš“ vėliausiai 2020 metais, keičia požiūrį į Baltarusijos narystę 164-ias nares dabar turinčiame valstybių klube.

„Nereikia įstojinėti vardan paties įstojimo. Ir aš nepasirašysiu jokio dokumento dėl Baltarusijos narystės PPO, kol man ant stalo nebus padėti konkretūs jos naudos įrodymai“, – A. Lukašenką cituoją valstybinė naujienų agentūra „Belta“.

„Antraip gana greitai teks stenėti ir verkšlenti kaip dabar, Eurazijos ekonominės sąjungos atveju“, – pasitarime su vyriausybės ir parlamento vadovais antradienį kalbėjo A. Lukašenka.

Baltarusija, norą prisijungti prie PPO išreiškusi dar 1993 metais, realiai šioje srityje kelis dešimtmečius nieko nenuveikė. Aktyviai derėtis pradėta tik 2016-ųjų pavasarį, kilus problemų Baltarusijos prekyboje su kitomis Euroazijos ekonominės sąjungos narėmis, įskaitant Rusiją.

Pernai gegužę Baltarusijos valdžia paskelbė, jog derybas dėl PPO narystės numatyta sėkmingai užbaigti 2019 metų pabaigoje ar 2020-ųjų pradžioje ir 2020-aisiais gauti visateisės šios organizacijos narės statusą.

Su Lenkija aptarė karinius klausimus

Baltarusijos ir Lenkijos gynybos ministerijų atstovai Varšuvoje aptaria šalių karinį bendradarbiavimą, pranešė Baltarusijos gynybos ministerija.  

Pirmadienį į Lenkiją atvykusi Baltarusijos gynybos ministerijos pareigūnų delegacija čia viešės iki trečiadienio.  

„Baltarusijos gynybos ministerija ir Lenkijos gynybos ministerija kovo 4–6 dienomis Varšuvoje konsultuojasi dėl dvišalio karinio bendradarbiavimo. Konsultacijų darbotvarkėje numatyta aptarti ir svarbius tarptautinio bei regioninio saugumo apsektus“, – rašoma ministerijos išplatintame pranešime. 

Baltarusijos gynybos ministerijos delegacijai vadovauja generolas majoras Olegas Voinovas. Jis yra ministerijos Tarptautinio karinio bendradarbiavimo departamento vadovas ir gynybos ministro patarėjas tarptautinio karinio bendradarbiavimo klausimais.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi