Pasaulyje

2019.03.05 11:41

Prancūzijos prezidentas Macronas pristatė planą ES: siūlo demokratijos apsaugos agentūrą

BNS 2019.03.05 11:41

Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas pirmadienį pristatė savo viziją dėl Europos ateities ir paragino reformuoti Šengeno zoną bei įsteigti naują agentūrą „demokratinių valstybių apsaugai“ nuo kibernetinių atakų ir melagingų naujienų.

Straipsnyje, kuris turėtų pasirodyti keliuose didžiuosiuose Europos laikraščiuose, tarp jų „Die Welt“, „The Guardian“, „El Pais“ ir „Corriere della Serra“, E. Macronas taip pat pakartojo savo raginimą stiprinti bendradarbiavimą saugumo srityje ir pabrėžė, jog būtina laikytis bendros prieglobsčio politikos migrantų krizei spręsti.

„Nuo Antrojo pasaulinio karo Europa dar niekada nebuvo tokia reikalinga. Ir dar niekada Europa nebuvo tokiame pavojuje“, – rašo E. Macronas savo straipsnyje, kurį daugelis apžvalgininkų laiko jo rinkimų kampanijos prieš gegužę vyksiančius Europos Parlamento rinkimus startu.

Prezidentas pateikė virtinę iniciatyvų, kurių ES galėtų imtis, kad geriau apsisaugotų ir sugrįžtų prie savo esminių vertybių.

„Europinė demokratinių valstybių apsaugos agentūra kiekvienai valstybei narei parūpintų Europos ekspertų, kurie rūpintųsi rinkimų procesų apsauga nuo kibernetinių atakų ir manipuliacijų“, – rašo E. Macronas.

Jo nuomone, taip pat derėtų uždrausti Europos politinių partijų finansavimą iš užsienio. Be to, anot E. Macrono, taip pat reikėtų sutarti dėl taisyklių, draudžiančių neapykantą ir smurtą kurstančius pasisakymus internete.

Sausį E. Macronas pareiškė, kad „Brexit“ referendumo kampanija buvo „manipuliuojama iš išorės pasitelkus tai, ką mes vadiname melagingomis naujienomis“.

Palaikymas už Prancūzijos ribų

Prancūzijos prezidento E. Macrono raginimas 28 valstybių spaudoje stiprinti Europos Sąjungą sulaukė paramos kaimyninėje Belgijoje ir Suomijoje.

Suomijos premjeras Juha Sipila antradienį socialiniame tinkle „Twitter“ išreiškė paramą E. Macrono raginimui dėl „saugumo, tvaraus augimo ir ambicingos klimato politikos“.

J. Sipila pridūrė, jog žmonėms reikia matyti „ES, kuri gali priimti sprendimus ir juos įgyvendinti“.

Belgijos premjeras Charles`is Michelis sakė, jog ypač tikisi „Europos, kuri gina laisvę ir demokratiją“, pranešė naujienų agentūra „Belga“.

Tačiau Prancūzijoje, kur E. Macrono populiarumas po jo išrinkimo smuko, vyrauja skeptiškos nuotaikos.

Nadine Morano iš opozicinės Respublikonų partijos sakė, kad „šioje skiltyje žodis „Prancūzija“ pasirodė vos kartą“ ir kad tai yra „makronizmas: Prancūzija turi išnykti šiame Europos federalizme“.