Pasaulyje

2019.03.04 22:49

Didžiausia Europos Parlamento frakcija siekia pašalinti Vengrijos premjero partiją

BNS 2019.03.04 22:49

Dvylika didžiausios Europos Parlamento frakcijos – centro dešiniosios Europos liaudies partijos (EPP) – narių oficialiai pareikalavo pašalinti iš jos sudėties populistą Vengrijos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną ir jo partiją „Fidesz“, pirmadienį paskelbė frakcijos pirmininkas.

„Dvylika EPP narių iš devynių valstybių pareikalavo pašalinti arba suspenduoti „Fidesz“, – naujienų agentūrai AFP sakė EPP lyderis Josephas Daulas.

Jis pridūrė, kad šis klausimas bus svarstomas kovo 20-osios posėdyje.

EPP yra didžiausia frakcija EP, jai priklauso pagrindiniai Europos centro-dešinės judėjimai, įskaitant Vokietijos kanclerės Angelos Merkel partiją CDU ir Prancūzijos „Respublikonus“ (Les Republicains).

Nepasitenkinimas „Fidesz“ ir V. Orbanu kilo Vengrijai praėjusį mėnesį pradėjus naują prieš imigrantus nukreiptą informacinę kampaniją.

Per ją taikytasi į JAV milijardierių filantropą George`ą Sorosą bei Europos Komisijos pirmininką Jeaną-Claude`ą Junckerį, esą kurstančius neteisėtą imigraciją, ir kitas partijas, priklausančias EPP.

Savaitgalį Vengrijos vyriausybė paskelbė, kad šį mėnesį užbaigs savo kontraversišką prieš imigrantus nukreiptą informacinę kampaniją.