Pasaulyje

2019.03.01 21:13

Baltųjų rūmų patarėjas: D. Trumpo ir Xi Jinpingo susitikimas turėtų įvykti kovą

ELTA2019.03.01 21:13

Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo susitikimas Floridoje su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu tikriausiai įvyks iki šio mėnesio pabaigos, o jame prezidentai turėtų patvirtinti esminius prekybos susitarimo aspektus, teigia Baltųjų rūmų patarėjas ekonomikos klausimais Larry'is Kudlow.

Interviu televizijai „Fox Business“ L. Kudlow tikino, kad abu lyderiai gali pasirašyti sutartį tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų „Mar-a-Lago“ kurorte Floridoje.
„Kol kas tai nėra patvirtinta, bet, manau, galite to (susitikimo tarp prezidentų) tikėtis“, – sakė L. Kudlow.
Patarėjas taip pat pasidžiaugė derybose tarp Kinijos ir Jungtinių Valstijų delegacijų padaryta pažanga, dėl kurios D. Trumpas nusprendė atidėti naujų muitų kiniškų prekių importui įvedimui.
„Tai iš esmės yra revoliucija JAV ir Kinijos prekybos santykiuose“, – tikino L. Kudlow, žadėdamas, kad susitarime bus įrašytas ir reikalaujamų įsipareigojimų įgyvendinimas. Jei Kinija pažeis susitarimą, teigė jis, JAV vėl didins muitų tarifus.
Kitame interviu televizijai CNBC ketvirtadienį L. Kudlow tikino, kad Kinija sutinka mažinti valstybės paramą privataus sektoriaus įmonėms.
„Turiu jums pasakyti, pažanga buvo puiki. Dar turime išgirsti Kinijos pusę, turime išgirsti prezidentą Xi Jinpingą ir jo politbiurą, žinoma. Tačiau manau, kad mes judame įstabaus istorinio susitarimo link“, – kalbėjo D. Trumpo patarėjas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt