Pasaulyje

2012.10.31 13:42

Kinija raginama atsisakyti vieno vaiko politikos

ELTA2012.10.31 13:42

Kinijos valstybinis raidos tyrimų fondas ragina šalies lyderius pamažu atsisakyti vieno vaiko politikos ir iki 2015 metų leisti visoms šeimoms turėti po du vaikus, pranešė AP. 

Kinijos valstybinis raidos tyrimų fondas ragina šalies lyderius pamažu atsisakyti vieno vaiko politikos ir iki 2015 metų leisti visoms šeimoms turėti po du vaikus, pranešė AP.

Kai kurie demografai mano, kad toks siūlymas labai drąsus. Kiti perspėja, kad to nepakaks išspręsti problemoms, kurios atsirado dėl vaikų skaičiaus ribojimo.

Oficiali Kinijos raidos tyrimų fondo ataskaita bus paskelbta tik po savaitės ar dviejų, bet Kinijos valstybinė žiniasklaida gavo išankstines kopijas. Valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ praneša, kad fondas siūlo jau šiais metais kai kuriose provincijoje pradėti dviejų vaikų politiką, iki 2015 metų leisti visoms šeimoms turėti po du vaikus, o nuo 2020-ųjų panaikinti visus apribojimus.

Kol kas neaišku, ar Kinijos valdžia paklausys rekomendacijų. Vis dėlto pasiūlymas yra palyginti reikšmingas, nes jį pateikė Kinijos valstybinė įstaiga. Kaip valdžia reaguos į rekomendacijas, neaišku, nes lapkritį prasidės kartą per dešimtmetį vykstantis šalies vadovybės keitimas ir iki kito pavasario aukštus postus užims nauji asmenys. Dėl valdžios pasikeitimo demografinės politikos reforma gali būti pristabdyta arba priešingai – pagreitinta. Postus paliekantys Kinijos prezidentas Hu Jintao ir ministras pirmininkas Wen Jiabao gali norėti atsikratyti neigiamai vertinamos vieno vaiko politikos ir taip pagerinti savo įvaizdį.

Kinijos žiniasklaida, ekspertai ir eiliniai žmonės vis dažniau spėlioja, kad valdžia galbūt sušvelnins šeimos planavimo įstatymus. Tačiau pernai Kinijos prezidentas ir kiti valdžios atstovai sakė, kad iki 2015 metų neketinama nieko keisti. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.