Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.08 10:42

Pietų Korėja: Šiaurės Korėjos lyderio Pchenjane nėra

BNS 2014.10.08 10:42

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas, kuris viešumoje nesirodė jau daugiau kaip mėnesį, yra ne Pchenjane, antradienį sakė Pietų Korėjos gynybos vadovas.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas, kuris viešumoje nesirodė jau daugiau kaip mėnesį, yra ne Pchenjane, antradienį sakė Pietų Korėjos gynybos vadovas.

„Kiek žinau, Kim Jong-Unas yra tam tikroje vietoje į šiaurę nuo Pchenjano“, – sakė gynybos ministras Han Min-Koo, kai parlamentarai atvyko į jo darbovietę su eiline parlamento inspekcija dėl kariškių reikalų.

Ministras nedetalizavo, kur tiksliai galėtų būti Kim Jong-Unas.

„Gavau patikimos informacijos iš mūsų gynybos žvalgybos būstinės“, – sakė Han Min-Koo, kurį citavo naujienų agentūra „Yonhap“. Oficialaus Gynybos ministerijos komentaro nebuvo.

Tai, kad Kim Jong-Unas nesirodo viešumoje, išprovokavo spėliones apie kažkokią sekinančią ligą ir net gandus apie perversmą Pchenjane.

Nepaaiškinamas jo nebuvimas, kaip kokia grėsmė, kabojo virš šeštadienį įvykusio netikėto trijų jo aukščiausio rango pareigūnų ir padėjėjų vizito Pietų Korėjoje.

Pietų Korėjos susivienijimo ministras Ryoo Kihl-Jae, kuris buvo susitikęs su delegacija, sekmadienį sakė, jog vienas jos narys, Kim Yang-Gonas, tvirtino, kad jaunasis lyderis jokių sveikatos problemų neturi.

Nepateikta jokio paaiškinimo dėl to, kodėl Kim Jong-Unas nesirodo viešumoje nuo rugsėjo 3-iosios, kai su žmona lankėsi koncerte.

Prieš jo dingimą valstybinė televizija parodė reportažą, kuriame buvo matyti, kad jis aiškiai šlubuoja.

Kim Jong-Unas, kuriam, kaip manoma, yra 30 ar 31 metai, daug rūko ir pastebimai priaugo svorio nuo to laiko, kai po tėvo Kim Jong-Ilo mirties 2011 metais tapo aukščiausiuoju Šiaurės Korėjos lyderiu.

Prieš Kim Yang-Gono komentarą vienintelė Šiaurės Korėjos informacija buvo žiniasklaidos pranešimas, kad Kim Jong-Unas patiria kažkokį „diskomfortą“.

Kim Jong-Uno nedalyvavimas retoje antroje Šiaurės Korėjos marionetinio parlamento sesijoje praėjusį mėnesį pakurstė spėliones, kad jis rimtai serga arba yra sužeistas.

Šiaurės Korėjos lyderiams kuriam laikui dingti iš viešumos jokiu būdu nėra naujiena, tačiau tai labiau krinta į akis Kim Jong-Uno atveju, nes jis ypač daug rodydavosi žiniasklaidoje.

Situacija gali kiek paaiškėti penktadienį, kai Šiaurės Korėja švęs valdančiosios Darbininkų partijos įkūrimo metines.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi