Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.07 16:42

Sugriautas Donecko oro uostas apšaudomas toliau

Nepaisant paliaubų Ukrainos rytuose ir toliau vyksta kovos dėl Donecko oro uosto, kurį separatistai nori atimti iš ukrainiečių pajėgų.

Nepaisant paliaubų Ukrainos rytuose ir toliau vyksta kovos dėl Donecko oro uosto, kurį separatistai nori atimti iš ukrainiečių pajėgų.

Donecko Sergejaus Prokofjevo oro uostas prieš dvejus metus švytėjo tarsi naujas, jį statybininkai atnaujino prieš Europos futbolo čempionatą. Dabar oro uostas suniokotas, nors pakilimo takas dar tinkamas naudoti.

Šiuolaikinėje karyboje oro uostas yra tarsi kalva, kurią valdantys kontroliuoja aplinkinę teritoriją, todėl jis – išimtis paliaubose. Ukrainiečiai nuolat turi atremti separatistų atakas. Šie siekia atplėšti paskutinį žemės lopinėlį, kuris aplink Donecką dar priklauso Ukrainai.

Sukilėlių lyderio Eduardo Basulino teigimu, iš oro uosto ukrainiečiai esą gali apšaudyti Donecką, todėl turi būti išstumti. Apie gynybinius veiksmus Ukraina pranešė ir šį rytą.

„Paliaubos? Vadinate tai paliaubomis? Jie gal ir skelbia sutarimus, bet jie nieko nekeičia, – sako nukentėjusioji nuo apšaudymų Raisa Kozlova. – Mus ir toliau apšaudo. Gyvename labai arti oro uosto, šoviniai švilpia nuolat“.

Paliaubos Ukrainos rytuose buvo paskelbtos rugsėjo penktąją, bet Ukrainos užsienio reikalų ministerija praneša, kad per tą laiką žuvo penkiasdešimt šeši Ukrainos kariai. Šį rytą ukrainiečiai skundėsi ne tik sukilėlių puolimais aplink Donecko oro uostą, bet ir kitose vietovėse, žuvo vienas ukrainiečių karys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi