Naujienų srautas

Pasaulyje2012.10.31 08:03

T. Erdoganas: jei Turkija neįstos į ES iki 2023-iųjų, to nebus niekada

ELTA 2012.10.31 08:03

Turkijos ministras pirmininkas Tayyipas Erdoganas per specialistų grupės diskusiją Berlyne sakė, kad Europos Sąjunga (ES) neteks Turkijos, jei šaliai nesuteiks narystės iki 2023 metų. 

Turkijos ministras pirmininkas Tayyipas Erdoganas per specialistų grupės diskusiją Berlyne sakė, kad Europos Sąjunga (ES) neteks Turkijos, jei šaliai nesuteiks narystės iki 2023 metų.

Tai pirmas kartas, kai T. Erdoganas atskleidė, kiek laiko Ankara sieks ES narystės. Šiuo metu Turkijos ir ES santykiai yra atšalę. Turkija oficialiai pradėjo siekti ES narystės 2005 metais, tačiau pastaraisiais metais pažanga beveik sustojo, nes Turkijos narystei prieštarauja pagrindinės ES narės, be to, niekaip nepavyksta išspręsti susiskaldžiusios Kipro salos klausimo.

Paklaustas, ar 2023 metais Turkija jau bus ES narė, T. Erdoganas sakė nemanąs, kad ES taip ilgai temps šį klausimą. Bet pridūrė, kad, jei vis dėlto Turkija netaps ES nare iki 2023-iųjų, tuomet to nebus niekada, ir ES daug ką praras.

T. Erdoganas teigė, kad Turkija – daugiausia musulmoniška pasaulietiška valstybė su maždaug 74 mln. gyventojų – sustiprintų ES. Apie 6 mln. turkų jau gyvena ES šalyse, apie 3 mln. iš jų gyvena Vokietijoje, pridūrė ministras pirmininkas.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuri trečiadienį susitiks su T. Erdoganu, prieštarauja Turkijos narystei ES, bet siūlo jai suteikti privilegijuotos partnerės statusą. Tuo tarpu Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle palaiko Ankaros siekį tapti ES nare.

Turkija kol kas įgyvendino tik vieną iš 35 stojimo į ES sąlygų. Europos Komisija (EK) teigia, kad Turkija dar nepasiekė reikalingų žmogaus teisių ir žodžio laisvės standartų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi