Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ispanų slaugytoja pirmoji užsikrėtė Ebolos virusu ne Afrikoje

BNS, ELTA 2015.09.08 13:45

Viena ispanų slaugytoja, Madrido ligoninėje rūpindamasi dviem pacientais, kurie jau mirė nuo Ebolos karštligės, užsikrėtė Ebolos virusu, pirmadienį pranešė vyriausybė, kuri nurodė, kad tai pirmas žinomas užsikrėtimo ne Afrikoje atvejis.

Viena ispanų slaugytoja, Madrido ligoninėje rūpindamasi dviem pacientais, kurie jau mirė nuo Ebolos karštligės, užsikrėtė Ebolos virusu, pirmadienį pranešė vyriausybė, kuri nurodė, kad tai pirmas žinomas užsikrėtimo ne Afrikoje atvejis.

40 metų slaugytoja prastai pasijuto rugsėjo 30-ąją, bet į ligoninę nevažiavo iki sekmadienio.

Du testai dabar patvirtino, kad ji užsikrėtė Ebolos virusu, kuris Vakarų Afrikoje jau nužudė daugiau kaip 3,4 tūkst. žmonių.

Ispanijos sveikatos apsaugos pareigūnai stengiasi išsiaiškinti, su kuo ta slaugytoja galėjo bendrauti, ir jau atidžiai stebi 30 žmonių, tarp jų – jos kolegas ir vyrą.

Minima slaugytoja Madrido ligoninėje „La Paz-Carlos III“ su kolegomis rūpinosi dviem pagyvenusiais ispanų misionieriais, kurie nuo Ebolos karštligės mirė netrukus po to, kai grįžo iš Afrikos.

Kitą dieną po to, kai rugsėjo 25-ąją mirė antrasis pacientas, ji išvyko atostogauti, spaudos konferencijoje sakė Madrido sveikatos apsaugos vadovas Antonio Alemany, kuris nenurodė, kur ji buvo išvykusi.

Moteris, kuri su vyru vaikų neturi, dabar yra gydoma izoliatoriuje ligoninėje Alkorkone – pietiniame Madrido priemiestyje. Jos būklė stabili, bet ji vis dar karščiuoja, sakė A. Alemany.

Sveikatos ekspertai Madride žėrė kritiką standartų neatitinkančiai ligoninės įrangai ir darbuotojams, nesilaikiusiems taisyklių gydant Ebola užsikrėtusius pacientus, skelbia „The Guardian“.

Madrido ligoninės personalas tvirtino, kad apsauginiai kostiumai neatitiko Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nustatytų standartų, nurodančių, kad kostiumai privalo turėti specialius kvėpavimo aparatus ir būti nepralaidūs.

Ligoninės darbuotojai teigė, kad iš pacientų palatų surinkti skalbiniai ir kitos atliekos buvo gabenami tais pačiais liftais, kuriais naudojasi personalo darbuotojai, o antrojo paciento atveju ligoninė nebuvo evakuota.

„Akivaizdu, kad kažkur yra problema“, – teigė EK atstovas spaudai Fredericas Vincentas.

Ispanijos sveikatos ministerijos pareigūnai tvirtino, kad ekspertai, gydantys Ebolos virusu užsikrėtusius pacientus, visada laikosi taisyklių. Anot jų, slaugė į M. G. Viecho palatą buvo įžengusi vos porą kartų, bet dėvėjo apsaugines priemones.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi