Pasaulyje

2015.09.08 13:45

J. Stoltenbergas: NATO gali dislokuoti savo pajėgas ten, kur panorės

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

NATO gali dislokuoti savo pajėgas ten, kur panorės. Tai naujasis aljanso generalinis sekretorius pareiškė savo vizito į Lenkiją išvakarėse. 

NATO gali dislokuoti savo pajėgas ten, kur panorės. Tai naujasis aljanso generalinis sekretorius pareiškė savo vizito į Lenkiją išvakarėse. 

Atvykęs į Varšuvą Jensas Stoltenbergas pakartojo – Aljanso įsipareigojimai saugoti savo rytinį flangą yra tvirti.

Pirmas vizitas į – Lenkiją, bet garantija – visam regionui. NATO užtikrins saugumą nuo Rusijos, kuri kovą aneksavo Krymą, o Donecko separatistų gretas sustiprino savo pajėgomis ir technika.

Prieš vizitą į Varšuvą generalinis sekretorius pareiškė – NATO turi stiprias pajėgas ir gali jas dislokuoti kur panorėjusi.  Lenkijoje patvirtino – Aljansas gina visas nares.   

„NATO ir toliau veiks rytinėje mūsų Aljanso dalyje. Ir noriu pasakyti aiškiai – visi šie žingsniai yra gynybiniai ir visiškai atitinka mūsų tarptautinius įsipareigojimus“, – tvirtina NATO generalinis sekretorius.

Tarptautiniai įsipareigojimai – tai 1997 m. susitarimas su Rusija Velse, kad rytinių narių teritorijose nebus dislokuotos ženklios NATO pajėgos, bet jį niekais verčia Rusijos agresija prieš Ukrainą.

Varšuvoje NATO vadovas susitiko ir su prezidentu Bronislawu Komarovskiu ir su naująja premjere Eva Kopač. 

Lyderiai ragino spartinti NATO planus kurti priešraketinį skydą, kurio dalys bus dislokuotos Rumunijoje ir Lenkijoje, ragino aktyviau palaikyti Ukrainą.

„Šiandien svarbiausi uždaviniai stiprinti Šiaurės Atlanto sutarties narių saugumą ir paremti nepriklausomą, demokratišką, į Vakarus orientuotą Ukrainą“, – tikina Lenkijos prezidentas.

Generaliniam sekretoriui lankantis Lasko bazėje, kurią Jungtinės Valstijos sustiprino dvylika naikintuvų F-16 ir trim šimtais karių, NATO pareigūnai reiškė nerimą dėl labai padažnėjusių atvejų, kai Rusijos kariniai lėktuvai pavojingai priartėja prie Lenkijos ir Baltijos šalių oro erdvės. 

Jie nepažeidžia NATO oro erdvės, bet kelia pavojų civiliniams lėktuvams, taigi, ne tik provokuoja, bet ir kelia grėsmę, sako NATO pareigūnai.

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.