Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kremliaus kritiko A. Navalno sąjungininkas prašo prieglobsčio Britanijoje

BNS 2015.09.08 13:45

Svarbus įtakingo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sąjungininkas pirmadienį pareiškė pasiprašęs prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje, nes patiria politinį persekiojimą dėl savo darbo.

Svarbus įtakingo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sąjungininkas pirmadienį pareiškė pasiprašęs prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje, nes patiria politinį persekiojimą dėl savo darbo.

„Prieš kurį laiką paprašiau, kad Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Jungtinė Karalystė suteiktų man prieglobstį dėl Rusijos valdžios vykdomo politinio persekiojimo“, – sakoma aktyvisto Vladimiro Ašurkovo žinutėje socialiniame tinkle „Twitter“.

Daugiau detalių jis nepateikė.

42 metų V. Ašurkovas, vienas iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų, dirba vykdomuoju direktoriumi A. Navalno įkurtame kovos su korupcija fonde.

Buvęs aukšto rango vadovas bankininkyste ir kitokia veikla užsiimančiame konsorciume „Alfa Grup“ pasitraukė iš vienos didžiausių Rusijoje privačių investicijų kompanijų, kad padėtų A. Navalnui demaskuoti korupcijos atvejus valdančiajame elite, taip pat padėjo rinkti lėšas jo kampanijai prieš Maskvos mero rinkimus praeitais metais.

V. Ašurkovo pranešimas buvo paskelbtas po to, kai prokremliškas dienraštis „Izvestija“ paviešino, anot jo, prašymą suteikti politinį prieglobstį Britanijoje.

Tame prašyme nurodoma, kad V. Ašurkovas atvyko į Britaniją, kad jo partnerė galėtų ten pagimdyti jų kūdikį.

„Kol buvau Jungtinėje Karalystėje, man buvo iškelta sufabrikuota baudžiamoji byla“, – V. Ašurkovas rašė savo prašyme ir pridūrė, kad buvo apkaltintas rinkimams skirtų lėšų grobstymu.

„Jeigu sugrįžčiau, man gresia areštas, nežmoniškos sąlygos, kankinimai ir nesąžininga teismo procedūra“, – rašė jis.

Birželį Rusijos tiriamasis komitetas apkaltino du A. Navalno sąjungininkus sukčiavimu, susijusiu su lėšų rinkimu, jam balotiruojantis į sostinės mero postą, taip pat paskelbė orderį V. Ašurkovo areštui.

Teisininko išsilavinimą turintis 38 metų A. Navalnas tapo charizmatišku opozicijos judėjimo prieš V. Putiną lyderiu per didelio masto protestus 2011–2012 metais. Dabar jam skirtas namų areštas, nes vyksta kitas tyrimas dėl sukčiavimo.

A. Navalnui, kuris per praėjusių metų rugsėjį vykusios Maskvos mero rinkimus liko antras, iškeltos kelios baudžiamosios bylos, kurios, kaip teigia jo šalininkai, yra politiškai motyvuotos.

V. Putinas ėmėsi griežtos kovos su bet kokiomis nepaklusnumo apraiškomis, 2012 metais grįžęs į Kremlių trečiai prezidento kadencijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi