Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.06 10:34

Per taifūną Japonijoje į jūrą nuplauti trys JAV kariškiai

BNS 2014.10.06 10:34

Smarkus taifūnas „Phanfone“ pirmadienį atslinko į Japoniją, nešdamas stiprius vėjus ir keldamas didžiules bangas, kurios nuplovė į jūrą tris JAV kariškius ir sukėlė chaosą keliuose, nors ši šalis yra įpratusi prie stichijos šėlsmo.

Smarkus taifūnas „Phanfone“ pirmadienį atslinko į Japoniją, nešdamas stiprius vėjus ir keldamas didžiules bangas, kurios nuplovė į jūrą tris JAV kariškius ir sukėlė chaosą keliuose, nors ši šalis yra įpratusi prie stichijos šėlsmo.

Audra, kurios vėjo greitis siekė 180 kilometrų per valandą, pasiekė sausumą vidurio Japonijoje pirmadienį paryčiais, pranešė meteorologijos agentūra.

Taifūnas praslinko virš Tokijo apie 11 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku, o vėliau pasuko į šiaurės rytus, nešdamas liūtis toliau palei Honšiū salos pakrantė, kai jo „akis“ judėjo virš Ramiojo vandenyno.

Kaip pranešama, žuvo arba dingo bent šeši žmonės, tarp jų – trys JAV kariškiai, nurodė Japonijos policija ir pakrančių sargyba.

Dėl „Phanfone“ teko atšaukti per 600 skrydžių, taip pat dešimtis greitųjų traukinių „šinkansen“ reisų.

Japonijos gelbėjimo tarnybos taip pat buvo priverstos sustabdyti darbus ant vieno ugnikalnio, ieškant žmonių, dingusių prieš daugiau nei savaitę prasidėjus netikėtam išsiveržimu, pareikalavusiam dešimčių žmonių gyvybių.

Dėl atslinkusio audros priekinio fronto meteorologinės sąlygos Tokijuje per rytinį eismo piką buvo nepavydėtinos: šimtai į darbą vykstančių tūkstančių biurų darbuotojų gatvėse buvo permerkti smarkios liūties.

Vietomis kilo potvynių, o televizijos reportaže buvo parodyta, kad Čibos mieste į rytus nuo Tokijo apie 15 aukštų stulpų, laikančių apsauginį tinklą aplink vieną golfo aikštyną, nuvirto ir užgriuvo ant šalimais esančių namų.

Audra taip pat sutrikdė Japonijos automobilių gamybos pramonės darbą.

Bendrovė „Toyota Motor“ nurodė pirmadienio rytą sustabdžiusi darbą savo 12 gamyklų Aičio prefektūroje centrinėje šalies dalyje, kai taifūnas sutrikdė detalių tiekimą.

Meteorologijos agentūra perspėjo, jog netgi taifūnui nuslinkus į vandenyną išlieka žemės nuošliaužų bei potvynių pavojus. Dėl drėgnos vasaros Japonijoje šiemet įvyko daug žemės nuošliaužų, įskaitant vieną, užgriuvusią gatves Hirošimos mieste, per kurią žuvo daugiau negu 70 žmonių.

Taip pat jau buvo užregistruota pirmųjų „Phanfone“ aukų.

Trys JAV kariškiai buvo nunešti audros sukeltų didelių bangų pietinėje Okinavos saloje.

„Trys kariškiai fotografavosi taifūno sukeltų aukštų bangų fone, – vienas vietos policijos pareigūnas sakė pirmadienį anksti ryte. – Vienas buvo rastas negyvas, o kiti du tebėra dingę.“

Dar vienas 21 metų banglentininkas dingo Ramiajame vandenyne prie Fudžisavos miesto į pietvakarius nuo Tokijo, nurodė pakrančių sargybos atstovas.

Gelbėtojai taip pat pradėjo paieškas teritorijoje, kurią užgriuvo dvi atskiros žemės nuošliaužos Jokohamos mieste į pietvakarius nuo sostinės, kur dingo du žmonės.

Dar apie 23 žmonės buvo sužeisti per incidentus, susijusius su audra, įvairiuose šalies regionuose, nurodė nacionalinis transliuotojas NHK.

Taip pat, ministerija pranešė, kad ministrės aptarė jaunimo užimtumo skatinimo, nedarbo lygio mažinimo strategijų kūrimo ir įgyvendinimo, socialinių paslaugų teikimo socialiai pažeidžiamiems visuomenės nariams, nelegalaus darbo prevencijos bei kitus klausimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi