Pasaulyje

2014.10.05 15:14

Libijoje įkaitu laikytas britas paleistas

BNS2014.10.05 15:14

Britas, kurį Libijoje įkaitu laikė kovotojai, buvo paleistas, sekmadienį pranešė Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ministerija.

Britas, kurį Libijoje įkaitu laikė kovotojai, buvo paleistas, sekmadienį pranešė Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ministerija.

„Mes patenkinti, kad Davidas Bolamas yra saugus ir laikosi gerai po savo išmėginimų ir kad jis grįžo į savo šeimą, – sakė ministerijos atstovė. – Mes rėmėme jo šeimą nuo to laiko, kai jis buvo paimtas (įkaitu)“.

D. Bolamas buvo paleistas kelios dienos po to, kai „Islamo valstybės“ kovotojai, kovojantys Irake ir Sirijoje, nužudė kitą įkaitą britą, pagalbos darbuotoją Alaną Henningą. Tai buvo toli gražu ne pirmas nufilmuotas ir internete paskelbtas įkaitų nužudymas.

Užsienio reikalų ministerija atsisakė plačiau komentuoti D. Bolamo atvejo detales, bet britų žiniasklaida pranešė, kad jis įkaitu buvo paimtas gegužę ir kad rugpjūčio mėnesį internete buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame jis prašo gelbėti jo gyvybę.

Pranešimuose sakoma, kad D. Bolamas dirbo mokytoju tarptautinėje mokykloje Libijos rytuose esančiame Bengazio mieste.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.