Naujienų srautas

Pasaulyje2012.10.30 20:03

Sandy siaubia Ameriką: 8 mln. be elektros, užlietos gatvės, aidi sprogimai (atnaujinta 15:23)

15min.lt, LRT.lt 2012.10.30 20:03

Uraganas Sandy pirmadienį talžė Vidurio Atlanto regioną. Kaip informuoja nytimes.com, audra tvindė teritorijas, laužė medžius. Daugybė žmonių Manhatane liko be elektros.

Uraganas Sandy pirmadienį talžė Vidurio Atlanto regioną. Kaip informuoja nytimes.com audra tvindė teritorijas, laužė medžius. Daugybė žmonių Manhatane liko be elektros.

Sandy vien Niujorke pražudė mažiausiai 10 žmonių, pranešė miesto meras Michaelas Bloombergas.

„Nelaimei, tikimės, kad šis skaičius augs“, – spaudos konferencijoje įspėjo jis. Pareigūnai anksčiau pranešė apie vieną žuvusįjį per audrą, kuri miestą užklupo pirmadienio naktį. 

Pranešama, kad keliaudama nuo Vakarų Virdžinijos iki Šiaurės Karolinos ir Konektikuto audra pražudė mažiausiai 30 žmonių. Aukų yra ir Kanadoje.

Audra smogė ir Atlantik Sičiui. Rytų pakrantėje esantį kurortą užliejo jos sukeltos bangos. „Gyvenu čia maždaug 16 metų. Mane šokiruoja tai, ką matau dabar. Tai neįtikėtina, – sakė Atlantik Sičio gyventojas. – Yra vietų, kuriose automobiliai atsidūrę visiškai po vandeniu. Niekada nebūčiau patikėjęs, kad čia išvis bus tiek vandens.“

Daugiau kaip 8,1 mln. namų ir biurų rytinėje šalies dalyje liko be elektros, daugiausia – Naujajame Džersyje, Niujorke ir Pensilvanijoje, pranešė JAV Energetikos departamentas. 

Niujorko centre vėlai vakare įvyko sprogimas. Kaip skelbiama, sprogimas įvyko elektrinėje. Manoma, kad tam įtakos turėjo potvynio vanduo.

Niujorko pareigūnai nežino po kelių dienų miesto metro vėl pradės veikti

Niujorke dėl audros vanduo užliejo kai kurias metro stoteles. Vanduo užliejo „beveik visą metro“, todėl neaišku, kiek laiko gali tekti jį pumpuoti. Geriausiu atveju, vandenį pavyktų išpumpuoti per 14 valandų, blogesniu – darbas truktų 4 dienas.

Niujorko metro atstovai teigia, kad turi visas būtinas medžiagas ir priemones, kuriomis galėtų greitai ir efektyviai ištaisyti visus įmanomus uragano Sandy padarytus nuostolius.

Dėl uragano radikalai kaltina B. Obamą ir gėjus

Radikalus Amerikos dvasininkas teigia, kad tikroji uragano Sandy priežastis neturi nieko bendro su orais: tai homoseksualų ir JAV prezidento Baracko Obamos, palaikančių vienos lyties asmenų santuokas, politikos  rezultatas.

Kaip skelbia Huffington Post, radikalių dešiniųjų pažiūrų krikščionių dvasininkas Johnas McTernanas savo tinklaraštyje teigia, kad „Dievas sistemingai naikina Ameriką“.

Jau anksčiau šis dvasininkas kaltino šalies homoseksualus dėl uragano Izoko nuostolių.  

Sunerimę žmonės masiškai skambina pagalbos telefonu 911. Teigiama, kad Niujorke per valandą sulaukiama net 10 000 skambučių, įprastai jų būna apie 1 000. Niujorko meras Michaelis Bloombergas paragino žmones skambinti šiuo numeriu tik iškilus pavojui gyvybei.

Nepaisant įvykių, Niujorko maratono organizatoriai paskelbė, kad renginys sekmadienį turėtų vykti. Jame iš viso dalyvaus apie 45 000 bėgikų, iš jų kone pusė iš užsienio šalių.

Spiegel.de taip pat skelbia, kad vakare pareigūnai gavo signalą iš seniausios, 1969 metais pastatytos, JAV atominės elektrinės, esančios Naujajame Džersyje. Joje vandens lygis siekia apie du metrus. Dar prieš atkeliaujant Sandy elektrinės veikla buvo sustabdyta. Pareigūnų teigimu, potvynio vandeniui pasiekus tam tikrą lygį nelaimės signalas įsijungė automatiškai. Žinovų teigimu, vanduo artimiausiu metu turėtų pradėti slūgti, kol kas jis pumpuojamas. Pavojaus, kaip skelbiama, nėra.

Gelbėtojai jūroje iš vandens ištraukė 14 skęsti pradėjusio laivo „Bounty“ įgulos narių. Šie laivą paliko apsivilkę hidrokostiumus. Skelbiama, kad 63 metų kapitono rasti kol kas nepavyko, o viena moteris iš vandens ištraukta be sąmonės, ji mirė.

Iš viso žalos padaryta gali būti 50 mln. žmonių, maždaug vienam mln. žmonių teko palikti savo namus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi