Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Dilema Ispanijoje: pinigai šventei ar darbo vietoms?

Ispanijos vakaruose trijų miestelių gyventojai balsavo referendume. Reikėjo atsakyti į klausimą, kokiam tikslui išleisti 15 tūkstančių eurų: ar koridai, ar laikinų darbo vietų kūrimui?

Ispanijos vakaruose trijų miestelių gyventojai balsavo referendume. Reikėjo atsakyti į klausimą, kokiam tikslui išleisti 15 tūkstančių eurų: ar koridai, ar laikinų darbo vietų kūrimui?

Savivaldybės biudžetas – 30 tūkstančių eurų – tai šiek tiek daugiau nei 100 tūkstančių litų, tad klausimas paprastas – kokiam tikslui išleisti pusę lėšų. Ar kasmetėms bulių kovoms, ar sezoninių darbo vietų kūrimui?

Nedarbas regione – 25 procentai, visa šalis susiveržusi diržus, o dabar dar visi bijo, kad Madridui gali tekti prašyti tarptautinės finansinės pagalbos. Žinodamas, kaip svarbu žmonėms, kur naudojami pinigai, savivaldybės meras surengė referendumą. Kiekvieno iš trijų miestelių gyventojai galėjo patys pasakyti, kam nori išleisti pinigus. Iš viso balsuoti galėjo apie 1700 žmonių.

„Darbo jaunimui. Pasakiau, kad vietoj trijų ar keturių bulių užtektų vieno. Kodėl reikia tiek pinigų išleisti tokiam skaičiui bulių? Naudokime tai darbo vietoms kurti, to mums iš tiesų trūksta“, – mano vietos gyventojas.

„Man patinka šventės, o darbo nėra niekada, todėl balsuoju už bulius, ir viskas“, – teigia kitas ispanas.

„Šventės taip pat kuria darbo vietas. Reikia žmonių, kad sutvarkytų aikštę, jei nebus bulių, apie 8–10 žmonių neturės darbo dvi ar tris dienas“, – tvirtinas žurnalistų kalbintas vyras.

Nors ironiška, Gicho de Galisteo miestelyje, kurio gyventojai daug senesni, pasirinko darbo vietas. Kiti du miesteliai, kuriuose daugiau jaunų žmonių, nusprendė neatsisakyti švenčių. Daugelis tų, kurie pasirinko bulių kautynes, sakė suabejoję dėl 5 tūkstančių eurų vertės kuriant darbo vietas. Savivaldybės pareigūnai kol kas nepateikė detalių, kokių darbo vietų bus sukurta jas pasirinkusiam miesteliui, tik užtikrino, kad darbai bus laikini.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi