Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Dėl Raudonojo Kryžiaus darbuotojo žūties kaltina vieni kitus

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos vyriausybės pajėgos ir prorusiški separatistai, vėl įsitraukę į susirėmimus rytiniame Donecko mieste, penktadienį kaltino vieni kitus dėl vieno užsieniečio pagalbos darbuotojo žūties.

Ukrainos vyriausybės pajėgos ir prorusiški separatistai, vėl įsitraukę į susirėmimus rytiniame Donecko mieste, penktadienį kaltino vieni kitus dėl vieno užsieniečio pagalbos darbuotojo žūties.

Parlamento pirmininkas Oleksandras Turčynovas tvirtino, jog beveik prieš keturias savaites paskelbtos netvirtos paliaubos buvo pažeistos „daugiau negu tūkstantį kartų“, o Kijevo vyriausybė kaltino separatistus dėl Šveicarijos piliečio, dirbusio Raudonajame Kryžiuje, žūties.

Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (TRKK) biuro Donecke bombardavimą griežtai pasmerkė Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas, o Kijevas šį ketvirtadienio vakarą įvykusį incidentą pavadino teroro aktu.

„Šis teroro aktas negali būti pateisintas, – sakoma Ukrainos užsienio reikalų ministerijos pranešime. – Banditai ir teroristai išdrįso barbariškai pakelti ranką prieš tuos, kurie atvyko ... su humanitarine misija.“

Kijevo kariuomenės pranešime nurodoma, jog sukilėliai ne kartą apšaudė Donecko centrinius rajonus, siekdami „diskredituoti antiteroristinę operaciją“.

Dešimt civilių žuvo trečiadienį, kai artilerijos sviediniai ar raketos pataikė į autobusų stotelę ir vienos mokyklos kiemą pirmąją naujų mokslo metų dieną.

Sukilėliai tvirtina, kad dėl naujausios atakos atsakinga Ukrainos armija, beatodairiškai bombarduojanti taikinius iš tolimų pozicijų.

„Ukrainos armija jau antrą dieną iš eilės šaudo į Donecką iš (salvinės raketų ugnies sistemų) „Uragan“, – separatistų paskelbtos „Donecko liaudies respublikos“ premjero pavaduotojas Andrejus Purginas sakė naujienų agentūrai AFP.

„Tokių sistemų ugnis nėra (tiksliai) nutaikoma – jos tiesiog smogia apytikslei teritorijai ir visiems joje esantiems“, – aiškino jis.

TRKK pranešime sakoma, kad naujausio bombardavimo auka tapo 38 metų Laurent`as DuPasquier, dirbęs pagalbos misijose įvairiose šalyse – pradedant Pakistanu, baigiant Papua Naująja Gvinėja – ir atvykęs į Ukrainą prieš šešias savaites, prisidėdamas prie 20 Raudonojo Kryžiaus darbuotojų komandos Donecke.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi