Pasaulyje

2014.10.03 09:58

Japonijoje dar nerasta 16 žmonių, buvę ant išsiveržusio ugnikalnio

BNS2014.10.03 09:58

Japonijoje 16 žmonių tebeieškoma po netikėto vieno ugnikalnio išsiveržimo, pareikalavusio bent 47 žmonių gyvybių, penktadienį pranešė pareigūnai.

Japonijoje 16 žmonių tebeieškoma po netikėto vieno ugnikalnio išsiveržimo, pareikalavusio bent 47 žmonių gyvybių, penktadienį pranešė pareigūnai.

Vienas Nagano prefektūros, kuriame yra Ontakės ugnikalnis, pareigūnas patvirtino žiniasklaidos pranešimus, kad ieškoma dar 16 žmonių, kurie, kaip manoma, buvo ant to kalno šeštadienį, kai prasidėjo išsiveržimas.

Iš ugnikalnio tebesiveržia garas ir nuodingos dujos, todėl kai kurios vietos aplink kraterį tebėra neprieinamos.

Gelbėtojai pasakojo, kad ugnikalnio viršūnę padengė iki pusės metro storio lipnių pelenų sluoksnis, o kai kurie iš žuvusiųjų buvo rasti pusiau palaidoti, todėl baiminamasi, jog kitos aukos galėjo būti visiškai užverstos pelenais.

Penktadienį gelbėjimo operaciją teko atšaukti dėl smarkaus lietaus. Sinoptikai perspėja, kad labai smarkus taifūnas, artėjantis prie Japonijos krantų, gali atnešti daugiau lietaus ir smarkius vėjus į tą regioną.

Dėl to gelbėtojai gali būti priversti paskelbti kelių dienų pertrauką – dingusiųjų artimųjų, susirinkusių ugnikalnio papėdėje, sielvartui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.