Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Dėl Donecko oro uosto toliau verda kovos

Per naujus susirėmimus Donecko oro uoste vyriausybinės pajėgos nukovė mažiausiai septynis separatistus ir dar dešimt sužeidė, ketvirtadienį Kijeve sakė kariuomenės atstovas.

Per naujus susirėmimus Donecko oro uoste vyriausybinės pajėgos nukovė mažiausiai septynis separatistus ir dar dešimt sužeidė, ketvirtadienį Kijeve sakė kariuomenės atstovas.

Anot duomenų, kovotojai naktį mėgino šturmuoti nacionalinės gvardijos užimtą terminalą. „Herojiškoje kovoje desantininkai šią ataką atrėmė“, – sakė Andrejus Lysenka iš Saugumo Tarybos.

Prorusiški sukilėliai patvirtino mūšius ir kalbėjo apie kelias aukas kariuomenės pusėje. „Mes jau kontroliuojame 90 proc. oro uosto ir per 2–3 dienas jį visiškai užimsime“, – teigė separatistų lyderis Aleksandras Zacharčenka.

Rusijos žinybos tuo metu Maskvoje patvirtino, kad prieš Ukrainos vyriausybės narius pradėtas procesas dėl „karo nusikaltimų“. Tarp įtariamųjų esą yra gynybos ministras Valerijus Geletejus. Stebėtojai tai vadina propagandos prieš provakarietišką vadovybę Kijeve dalimi.

ES sugriežtins sankcijas Rusijai, jei jos armija užgrobs Donecko oro uostą

Europos Sąjunga (ES) pasiruošusi įvesti papildomas sankcijas Rusijai, jeigu prorusiški smogikai įsitvirtins ties Mariupoliu ir užims Donecko oro uostą, skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Apie tai rašo interneto portalas eurointegration.com.ua, remdamasis „Bloomberg“ agentūros šaltiniais, artimais Vokietijos vyriausybei. „Bloomberg“ pašnekovas teigė, kad teroristams įsitvirtinus minėtose teritorijose galimos nenuspėjamos pasekmės.

Rugsėjo 30 d. ES šalys nusprendė neatšaukti įvestų sankcijų Maskvai. Sprendimas buvo motyvuotas tuo, kad nepaisant teigiamų poslinkių po pasirašyto paliaubų susitarimo Minske kai kurie taikos sutarties punktai dar neišpildyti.

ES atstovė Maja Kocijančič teigė, kad sankcijų atšaukimo klausimas bus vėl svarstomas, jeigu bus įgyvendintos likusios Minsko susitarimo sąlygos. 

Paneigė informaciją apie separatistų užimtą oro uostą

Paneigta informacija, kad prorusiški separatistai užėmė du Donecko oro uosto terminalus. Apie tai buvo paskelbta, remiantis vienu bataliono vadu.

Tuo metu naktį Ukrainos žiniasklaida pranešė, kad kovotojai iš Donecko oro uosto išvyti.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas teigia, kad per susirėmimus Ukrainos kariuomenė aukų išvengė, nukauti 7 Rusijos kariai,  10 sužeista.

Smerkia mokyklos apšaudymą

Nevyriausybinė organizacija „Amnesty International“ ir Jungtinės Tautos smerkia mokyklos apšaudymą Rytų Ukrainoje. Organizacija ragina nutraukti gyvenamųjų namų apšadymą, nes tiek sepratistai, tiek ukrainiečiai pažeidžia tarptautines taikių gyventojų teises.

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas teigia, kad atakos prieš mokyklas yra nepriimtinos bet kokiomis aplinkybėmis. Trečiadienį artilerijos sviediniui pataikius į mokyklos žaidimų aikštelę Donecko mieste, žuvo mažiausiai 11 žmonių. Miesto tarybos duomenimis, prasidėjus šaudymui pastate buvo 70 vaikų.

Ban Ki-Moonas paragino konfliktuojančias puses Ukrainoje griežtai laikytis taikos susitarimo.

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja palaiko Ukrainą

Strasbūre vykstančios Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) plenarinės sesijos metu trečiadienio vakarą vyko debatai dėl padėties Ukrainoje. Dauguma pasisakiusiųjų smerkė Rusijos agresiją, sveikino Minsko susitarimą dėl paliaubų, ragino Rusiją išvesti karius iš Ukrainos ir nutraukti separatistų rėmimą bei įtakoti jų veiksmus, o Ukrainą – tęsti reformas.

Nuomonės išsiskyrė dėl tolesnio Rusijos delegacijos dalyvavimo ETPA veikloje kitais metais, kai baigsis Asamblėjos priimtos sankcijos jų atžvilgiu po Krymo okupacijos. Rusijos delegacijos nariai nedalyvavo sesijoje protestuodami prieš šį Asamblėjos sprendimą.

Debatuose kalbėjusi Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkė Birutė Vėsaitė su apgailestavimu pabrėžė, kad po paskutinių debatų Asamblėjoje šiuo klausimu situacija Ukrainoje tragiškai pablogėjo, o Rusija ir toliau neigia savo lemiamą vaidmenį šioje krizėje.

Diskusijoje taip pat dalyvavęs Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininko pavaduotojas Emanuelis Zingeris atkreipė dėmesį, kad reikia įvardyti situaciją tikruoju vardu – Ukrainoje vyksta ne krizė, o karas, kurį prieš šalį pradėjo kita valstybė. Jis apgailestavo, kad Rusija nepripažįsta kaimyninių valstybių teisės į savarankiškus sprendimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi