Pasaulyje

2014.10.01 20:00

Rusijos propagandos krachas: masinės žudynės, kurių nebuvo

15min.lt2014.10.01 20:00

Rusija pastarosiomis dienomis visais įmanomais kanalais kaltino Ukrainą genocidu prieš savo piliečius, nes prie Donecko buvo rasta masinė kapavietė su 400 nužudytų civilių kūnų. Tačiau pasirodė, kad ši kraupi naujiena tebuvo antis.

Rusija pastarosiomis dienomis visais įmanomais kanalais kaltino Ukrainą genocidu prieš savo piliečius, nes prie Donecko buvo rasta masinė kapavietė su 400 nužudytų civilių kūnų. Tačiau pasirodė, kad ši kraupi naujiena tebuvo antis.

Pastarosiomis dienomis Rusijos valstybinės televizijos savo žinių laidas pradėdavo nuo vienos naujienos – šalia Donecko separatistai atkasė masinę kapavietę, kurioje buvo palaidoti apie 400 civilių žmonių kūnų.

Į šią vietą suplūdę Rusijos žurnalistai kalbino Rusijos ekspertus, kurie vienbalsiai teigė, kad tai genocidas. Per Rusijos televizijas kasdien buvo tvirtinama, kad už šias žudynes atsakingos Ukrainos ginkluotosios pajėgos, o ypač iš savanorių suformuota Nacionalinė gvardija bei nacionalistinės organizacijos „Pravyj sektor“ kovotojai.

Kapavietę aplankę Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vengė išankstinių vertinimų, kas kaltas dėl aukų. Ukrainos vyriausybė kategoriškai neigė, kad prie žudynių gali būti prisidėjusios jos pajėgos, ir žadėjo šį įvykį ištirti.

Tačiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas nelaukė tyrimo.

„Mes tikimės, kad Vakarų sostinės nenutylės šių faktų – jie siaubingi. Tikimės, kad Vakarų žiniasklaida objektyviai nušvies šią istoriją, nors iki šiol bandė ją nutylėti“, – trečiadienį spaudos konferencijoje pareiškė S. Lavrovas.

Rusijos užsienio reikalų ministras, baisėjęsis tariamu genocidu Ukrainoje, apsimetė neišgirdęs, kad dar rugsėjo 29 d., pirmadienį, vadinamosios Donecko liaudies respublikos premjeras Andrejus Purginas pranešė, kad buvo klaidingai suprastas, kai Rusijos žiniasklaida, remdamasi jo žodžiais, pranešė, kad masinėje kapavietėje buvo apie 400 nužudytų civilių kūnų.

Pasak naujienų agentūros „Unian“, A. Purginas dabar teigia, kad kapavietėje prie Makijivkos buvo aptikti tik 9 žmonių kūnai, o 400 neatpažintų lavonų, apie kuriuos buvo skelbiama, į Donecko miesto morgus buvo suvežti skirtingu metu iš skirtingų vietų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.