Pasaulyje

2014.10.01 08:25

Ebolos epidemija plinta: virusas pasiekė JAV

DELFI.lt 2014.10.01 08:25

Trečiadienio naktį patvirtintas pirmasis Ebolos viruso atvejis už Afrikos ribų.

Trečiadienio naktį patvirtintas pirmasis Ebolos viruso atvejis už Afrikos ribų.

Pražūtingas virusas diagnozuotas ligoniui Dalase, patvirtino Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ligų kontrolės ir prevencijos centras.

Pareigūnų teigimu, pacientas, kurio tapatybė neatskleidžiama, šiuo metu yra izoliuotas ir gydomas vienoje Dalaso ligoninių, rašo BBC. Kaip spėjama, vyras užsikrėtė Liberijoje, kur lankėsi prieš porą savaičių.

„Asmeniui, atkeliavusiam iš Liberijos, JAV diagnozuota Ebola“, – trečiadienio naktį kalbėjo Ligų kontrolės ir prevencijos centro vadovas Thomas Friedenas.

Pasak T. Friedeno, neįvardijamas pacientas išvyko iš Liberijos rugsėjo 19 d. Į Jungtines Valstijas jis atvyko aplankyti giminių, tačiau tuo metu jokių viruso simptomų nejautė. Simptomai pacientui pasireiškė tik rugsėjo 24 d., rugsėjo 28 d. jis atsidūrė Teksaso ligoninėje, kur buvo izoliuotas.

Preliminariais duomenimis, pacientas nebuvo vienas iš gydančių Ebolos virusu užsikrėtusius asmenis Liberijoje. Specialistai šiuo metu stengiasi išsiaiškinti, su kuo komunikavo pacientas ir ištirti, ar tie asmenys taip pat nėra užsikrėtę Ebolos virusu – jie bus stebimi 21 dieną. T. Friedeno teigimu, tikėtina, jog šeimos nariai, turėję tiesioginį kontaktą su apsikrėtusiu asmeniu, taip pat susirgs Ebola per artimiausias savaites.

„Esmė yra tame, jog aš neabejoju, kad mes sukontroliuosime šį Ebolos atvejį, todėl virusas neišplis šioje šalyje. Mes jį sustabdysime čia“,– trečiadienio naktį kalbėjo T. Friedenas.

DELFI primena, jog naujausiais PSO duomenimis, nuo pražūtingo viruso Vakarų Afrikos šalyse mirė 2 917 žmonės, užsikrėtė beveik 6 tūkst. asmenų. JAV prižadėjo Vakarų Afrikos šalims nusiųsti 3 tūkst. karių, padėsiančių kovoti su mirtina liga.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras praėjusią savaitę įspėjo dėl epidemijos plitimo. Iki 2015 metų sausio 20-osios infekuotųjų, specialistų teigimu, gali padaugėti iki 550 000-1,4 mln. Šis vertinimas remiasi spėjimu, kad iš tikrųjų jau dabar virusu yra užsikrėtę 2,5 karto daugiau žmonių nei teigiama.

Taip pat įspėjama, jog jei nebus imtasi atitinkamų priemonių, iki lapkričio 2-osios Ebola gali būti užsikrėtę daugiau kaip 20 000 žmonių, rodo PSO ir Londono karališkojo koledžo tyrimas, kurio rezultatus skelbė specializuotas žurnalas „New England Journal of Medicine“. Ekspertų teigimu, tai santūrios prognozės. Iki sausio užsikrėtusiųjų esą gali būti jau šimtai tūkstančių.

Tai yra didžiausia Ebolos epidemija nuo viruso atradimo.