Pasaulyje

2012.10.30 10:51

V. Janukovyčiaus partija skelbiasi laimėjusi Ukrainos parlamento rinkimus

ELTA2012.10.30 10:51

Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partijos lyderiai teigia, kad parlamento rinkimų rezultatai atskleidžia, jog ukrainiečiai pasitiki savo šalies vadovu, praneša BBC.

Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partijos lyderiai teigia, kad parlamento rinkimų rezultatai atskleidžia, jog ukrainiečiai pasitiki savo šalies vadovu, praneša BBC.

Pirminiai rinkimų rezultatai labai skiriasi nuo rinkėjų apklausos rezultatų, ir dėl sudėtingos rinkimų sistemos galutiniai rezultatai gali taip pat skirtis.

Sekmadienį vykusius parlamento rinkimus stebėjo tūkstančiai užsienio stebėtojų. V. Janukovyčius tikisi, kad, jiems teigiamai įvertinus rinkimus, bus įrodyta, kad Ukraina – demokratiška šalis. Ukraina teigia, kad rinkimai praėjo sklandžiai ir juose dalyvavo apie 45 proc. rinkėjų, t. y. panašiai kaip ir kituose šalies rinkimuose.

Ukrainiečiai rinko 450 parlamento narių. Pusė mandatų išdalinama pagal į parlamentą patekusių partijų sąrašus, o kita pusė – vienmandatėse rinkimų apylinkėse daugiausia balsų surinkusiems kandidatams.

Balsavusių rinkėjų apklausa rodė, kad daugiamandatėse apygardose Regionų partija surinko 28 proc. balsų, o Julijos Tymošenko Jungtinis opozicinis tėvynės blokas – 24,7 proc. Tačiau suskaičiavus 14,6 proc. balsų Regionų partija surinko 38 proc., o Jungtinis opozicinis tėvynės blokas tik 24,7 proc. Regionų partijos narys, vicepremjeras Borisas Kolesnikovas sakė, kad jo partija tikriausiai laimės rinkimus vienmandatėse apygardose. Jis tikisi, kad regionų partijos atstovai laimės dviejuose trečdaliuose vienmandačių apygardų. Ministras pirmininkas Mykola Azarovas per spaudos konferenciją sakė, kad Regionų partija akivaizdžiai laimėjo rinkimus, ir tai rodo, kad gyventojai pasitiki prezidentu.

Balsavusių rinkėjų apklausos rodė, kad nemažai balsų surinko ir kitos partijos: kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija – 12,5 proc., Komunistų partija – 12,5 proc., boksininko Vitalijaus Kličko partija „Udar“ – 15,4 proc. Tačiau suskaičiavus 14,6 proc. balsų pirminiai rezultatai rodo, kad komunistai surinko 15,6 proc., Laisvės partija – 6,7 proc., o partija „Udar“ – 12 proc.

Nei balsavusiųjų apklausa, nei pirminiai rinkimų rezultatai gali neatitikti galutinių rezultatų, kurie bus paskelbti pirmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.