Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Paskelbtas trečias „Islamo valstybės“ įkaito brito vaizdo įrašas

ELTA 2015.09.08 13:45

„Islamo valstybės“ (IS) kovotojai paskelbė trečią įkaitu laikomo brito Johno Cantlie vaizdo įrašą, skelbia BBC.

„Islamo valstybės“ (IS) kovotojai paskelbė trečią įkaitu laikomo brito Johno Cantlie vaizdo įrašą, skelbia BBC.

Buvusio Britanijos žurnalisto vaizdo įrašas susijęs su JAV prezidento Baracko Obamos kalba, sakyta per rugsėjo 11-osios minėjimą.

J. Cantlie, kaip ir praėjusiuose vaizdo įrašuose, sėdi už stalo ir dėsto mintis. Tačiau ši vaizdo medžiaga nuo kitų skiriasi tuo, kad įkaitas aiškiai akcentavo kalbąs kaip belaisvis, kurio gyvybei kilęs pavojus. Penkių minučių kalbą J. Cantlie užbaigia, sakydamas, kad tai – ne paskutinė jo žinutė.

„Viskas labai nuspėjama. JAV – geros, o IS kovotojai – blogi. Islamistus atrems kariniai lėktuvai ir kariai sausumoje. Savo ruožtu IS teigia sveikinantys B. Obamos kuriamą armiją“, – JAV prezidento rugsėjo 11-osios kalbą komentavo J. Cantlie.

Britas nelaisvėje laikomas jau antrą kartą. 2012-aisiais džihadistams pagrobus J. Cantlie, jis savaitę buvo laikomas surakintomis rankomis ir užrištomis akimis. Tačiau tąkart jam pavyko pasprukti su Laisvosios Sirijos armijos pagalba. Antrasis pagrobimas įvyko 2012-ųjų pabaigoje, kai vyras grįžo į Siriją.

Nuo rugpjūčio mėnesio džihadistai paviešino tris vaizdo įrašus, kuriuose buvo įvykdytos užsienio piliečių egzekucijos. Šiuo metu grėsmė yra iškilusi dar vienam britui Alanui Henningui, kuris buvo paimtas įkaitu gruodį per misiją Sirijoje.

IS kovotojai užėmė dideles teritorijas Sirijoje ir Irake, kur paskelbė kalifatą. Reaguodamos į islamistų agresiją, JAV ir jos partnerės prieš radikalus vykdo antskrydžius.