Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.29 17:47

Ukraina ir ES galės keisti sutartį tik dvišaliu sutarimu

BNS 2014.09.29 17:47

Europos Sąjungos (ES) ministrai pirmadienį patvirtino laisvos prekybos sutarties su Ukraina atidėjimą iki 2016 metų ir įtvirtino, kad sutartis galės būti keičiama tik dvišaliu sutarimu, pranešė Lietuvos Užsienio reikalų ministerija.

Europos Sąjungos (ES) ministrai pirmadienį patvirtino laisvos prekybos sutarties su Ukraina atidėjimą iki 2016 metų ir įtvirtino, kad sutartis galės būti keičiama tik dvišaliu sutarimu, pranešė Lietuvos Užsienio reikalų ministerija.

Pasak pranešimo, pirmadienį priimtas pareiškimas, kad „ES Asociacijos ir laisvosios prekybos sutartis su Ukraina yra dvišalis susitarimas, ir kad bet kokie pakeitimai galimi tik dviejų šalių sutarimu. Šiuo pareiškimu Ukraina taip pat raginama tęsti reformas ir ekonomikos modernizaciją“.

Ukrainos ir ES sutarties įsigaliojimas atidėtas po Rusijos spaudimo. Maskva tikina, kad sutartis pažeidžia jos ekonominius interesus ir ragina pakeisti jos turinį, kitu atveju grasina imtis atsakomųjų priemonių.

Lietuvai susitikime Briuselyje atstovavęs užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas taip pat pasiūlė, kad kitą mėnesį ES vadovai viršūnių susitikime išsamiai aptartų situaciją Ukrainoje, nurodė ministerija.

Rusija perspėja Ukrainą ir ES dėl sutarties įgyvendinimo

Rusija pirmadienį dar kartą perspėjo, kad imsis atsakomųjų priemonių, jeigu Europos Sąjunga (ES) arba Ukraina tęs laisvosios prekybos sutarties įgyvendinimą.

Kijevas ir Briuselis šį mėnesį susitarė atidėti sutarties įsigaliojimą iki 2015 metų gruodžio 31 dienos, Rusijai pagrasinus įvesti importo tarifus ukrainietiškoms prekėms, jeigu sutartis bus įgyvendinta.

Rusija tvirtina, kad laisvosios prekybos sutartis pakenktų jos ekonomikai, nes leistų Ukrainai eksportuoti pigesnius europietiškus produktus į Rusiją, kurie būtų pardavinėjami žemesnėmis kainomis nei vietos produkcija.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, kurį citavo naujienų agentūra RIA, pareiškė, kad Rusija yra „pasirengusi imtis atsakomųjų priemonių, jeigu bus vykdomas (sutarties įgyvendinimas), pažeidžiant anksčiau pasiektus susitarimus“.

Tačiau konkrečių atsakomųjų priemonių atstovas neįvardino.

ES tikisi, kad laisvos prekybos sutarties įsigaliojimo atidėjimas duos laiko Rusijai nuraminti. Rusija siekia trišalių derybų dėl sutarties sąlygų pakeitimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi