Naujienų srautas

Pasaulyje2012.10.26 12:30

Sekmadienį vyksiančius rinkimus Ukrainoje jau dabar temdo pažeidimai

Šį sekmadienį Ukrainoje vyks parlamento rinkimai. Pergalė prognozuojama prezidento Viktoro Janukovičiaus valdančiajai Regionų partijai. Rinkimus temdo jau dabar fiksuojami pažeidimai, ir tai, kad pagrindiniai opozicijos lyderiai sėdi kalėjime.

Šį sekmadienį Ukrainoje vyks parlamento rinkimai. Pergalė prognozuojama prezidento Viktoro Janukovičiaus valdančiajai Regionų partijai. Rinkimus temdo jau dabar fiksuojami pažeidimai, ir tai, kad pagrindiniai opozicijos lyderiai sėdi kalėjime.

Likus kelioms dienoms iki rinkimų Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovė giriasi, kad keliasdešimt tūkstančių rinkimų komisijų aprūpintos stebėjimo kameromis. Tai neva turėtų užtikrinti rinkimų skaidrumą. Tik balsų skaičiavimo – vienos svarbiausių rinkimų dalių – kažkodėl niekas netransliuos, ir paaiškinimų žurnalistams nėra.

Pagal Ukrainos įstatymus apklausų prieš rinkimus duomenis iki rinkimų pabaigos skelbti draudžiama, tačiau labiau nei nutuokiamas rinkėjų pasirinkimas – Vakarai balsuos už opoziciją, Rytai – už V. Janukovičių, trikdo masinė neviltis, kad kas nors gali pasikeisti į gera.

„Niekas nepasikeis, viskas bus kaip buvę, net jei ateitų kas nors naujas. Nesvarbu, ar bus išrinktas pirmas, trečias ar dešimtas, nėra jokio skirtumo – balsuosiu aš ar ne", – sako Makijivkos miesto gyventoja Alina.

Skatinimas nelikti abejingam abejingumui atklysta iš buvusios ministrės pirmininkės. Julijos Timošenko šiuo metu atlieka 7-erių metų bausmę už įgaliojimų viršijimą pasirašant dujų tiekimo sutartį su Rusija. Jos partija ir ji pati teigia, kad tai politinis susidorojimas. Tad kalbėdama rinkėjams savo dukros lūpomis viena iš oranžinės revoliucijos lyderių ne tik atsiprašo rinkėjų už nesėkmingą kovą su korupcija ir pasauline ekonomine krize, bet ir įspėja, kad dabartinės valdžios perrinkimas gali būti lemiamas šalies išlikimui.

„Nė vieno balso regionų partijai – tai mano pirmas patarimas. Pašalinkite oligarchus iš valdžios dabar ir visiems laikams. Pakeiskite savo gyvenimus. Neduokite jiems nė vieno balso. Girdite? Nė vieno! Jūs ne savižudžiai. Jūs išmintingi ir orūs žmonės" , – teigia J. Tymošenko dukra Jevgenija Tymošenko.

Baisiausias J. Timošenko sapnas atitinka didžiausią V. Janukovičiaus svajonę – 300 vietų naujajame parlamente Regionų partijai, tai leistų keisti šalies konstituciją ir stiprinti prezidento galias, šitaip smarkiai pasukant vairą Rytų link. Jis pasuktas jau dabar, tad ar kryptelės nors kiek į vakarus, paaiškės šį sekmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi