Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.26 11:54

Vengrijos įmonė netikėtai sustabdė dujų tiekimą Ukrainai

BNS 2014.09.26 11:54

Vengrijos dujotiekių tinklų bendrovė FGSZ ketvirtadienį pareiškė neribotam laikui stabdanti dujų tiekimą kaimyninei Ukrainai dėl „techninių priežasčių“, o Ukrainos valstybinė dujų bendrovė „Naftogaz“ šį žingsnį laiko „netikėtu ir nepaaiškintu“.  

Vengrijos dujotiekių tinklų bendrovė FGSZ ketvirtadienį pareiškė neribotam laikui stabdanti dujų tiekimą kaimyninei Ukrainai dėl „techninių priežasčių“, o Ukrainos valstybinė dujų bendrovė „Naftogaz“ šį žingsnį laiko „netikėtu ir nepaaiškintu“.

Pranešime, paskelbtame Vengrijos naujienų agentūros MTI, valstybinė įmonė FGSZ nurodė, kad tiekimas Ukrainai buvo sustabdytas „neribotam laikui nuo ketvirtadienio 16 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku“.

Bendrovė pridūrė, kad šis žingsnis buvo atliktas padidėjus dujų paklausai.

„Sistemos naudotoja mums pranešė, kad nuo rugsėjo 26-osios dujų importo poreikis reikšmingai padidės“, – sakoma FGSZ pranešime.

Pasak jos, Beregdaroco tranzito centre netoli Ukrainos ir Vengrijos sienos reikia atlikti techninius darbus, siekiant užtikrinti didesnį dujų srautą.

Kaip nurodo FGSZ, nuo 2013 metų kovo bendrovė Ukrainai perpumpuodavo iki 6,1 mlrd. kubinių metrų dujų per metus – apie 16,8 mln. kubinių metrų per dieną.

Tačiau garantijų, kad tiekimo apimtys išliks tokios pačios, nėra, nes tai „priklauso nuo vyraujančių techninių ir komercinių sąlygų“, pažymėjo bendrovė.

Ketvirtadienio vakarą „Naftogaz“, sudariusi kontraktų su Vakarų Europos bendrovėmis dėl dujų tiekimo Ukrainai per Vengriją, patvirtino, kad srautas buvo sustabdytas.

„Naftogaz“ elektroniniame laiške reiškiamas „gilus apgailestavimas“ dėl „netikėto ir nepaaiškinto“ Vengrijos sprendimo.

Pranešime FGSZ raginama „vykdyti sutartyse numatytus įsipareigojimus ir ES įstatymus“, kurie, kaip nurodė „Naftogaz“, reguliuoja dujų tiekimą tarp Ukrainos ir Vengrijos abiem kryptimis.

„Toks sprendimas kertasi su Europos Sąjungos vieningosios energetikos rinkos esminiais principais“, – pažymėjo „Naftogaz“.

Tiekimas buvo sustabdytas praėjus kelioms dienoms po to, kai Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas susitiko Budapešte su Rusijos dujų eksporto monopolininkės „Gazprom“ vadovu Aleksejumi Mileriu. Vengrijos lyderis dažnai perspėdavo, kad nereikia bloginti komercinių ryšių su Rusija.

Kaip praneša MTI, pirmadienį V.Orbanas ir A.Mileris diskutavo apie parengiamuosius darbus vykdant Rusijos dujotiekio „South Stream“, kuris taip pat bus tiesiamas per Vengrijos teritoriją, statybos projektą. Jiedu taip pat tarėsi dėl „stabilaus ir patikimo gamtinių dujų tiekimo žiemą“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi