Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV generalinis prokuroras E. Holderis atsistatydina

BNS 2015.09.08 13:45

Jungtinių Valstijų generalinis prokuroras Ericas Holderis, aukščiausias Valstijose teisėsaugos pareigūnas ir vienas artimiausių prezidento Baracko Obamos padėjėjų, atsistatydins vėliau ketvirtadienį, pareiškė Baltųjų rūmų ir Teisingumo departamento pareigūnai.

Jungtinių Valstijų generalinis prokuroras Ericas Holderis, aukščiausias Valstijose teisėsaugos pareigūnas ir vienas artimiausių prezidento Baracko Obamos padėjėjų, atsistatydins vėliau ketvirtadienį, pareiškė Baltųjų rūmų ir Teisingumo departamento pareigūnai.

Pasak jų, E. Holderis dar liks pareigose, kol Senate bus patvirtintas jo įpėdinis. Baltieji rūmai teigia, kad apie tai ketvirtadienį 16 val. 30 min. vietos (23 val. 30 min. Lietuvos) laiku bus paskelbtas B. Obamos „asmeniškas pranešimas“.

E. Holderis yra vienas iš vos trijų tebetarnaujančių pirmojo B. Obamos kabineto Baltuosiuose rūmuose narių; kiti du yra švietimo ministras Arne Duncanas ir žemės ūkio ministras Tomas Vilsackas.

E. Holderio kadencija pasižymėjo žymiais pokyčiais piliečių teisių srityje, kur, pavyzdžiui, buvo suteikta daugiau teisių tos pačios lyties asmenims, sumažinta įkalinimo trukmė už kai kuriuos su narkotikais susijusius nusikaltimus.

Tačiau jo tarnybą žymėjo ir gana įtempti santykiai su Kongresu, kuriame vyrauja B. Obamos oponentai respublikonai.

20012 metų birželį Atstovų Rūmai balsavo dėl jo nepagarbos (parlamentui) už tai, kad jis esą per menkai bendradarbiavo tyrime kodiniu pavadinimu „Operation Fast and Furious“ („Sparti ir pašėlusi operacija“). Tai buvo prastai atlikta JAV federalinė, pinklėmis pagrįsta operacija, kuria norėta išaiškinti ginklų kontrabandą per JAV ir Meksikos sieną, bet baigėsi tuo, kad ginklai pateko į nusikalstamų gaujų rankas.

E. Holderis buvo dažnai kviečiamas į Kongresą pasiaiškinti; tie pasiaiškinimai pasižymėjo karšta ir priešiška retorika – ir iš E. Holderio, ir iš įstatymų leidėjų pusės.

Prieš patenkant į tarnybą B. Obamai, E. Holderio karjerą žymėjo keli pirmieji postai teisėsaugos sistemoje. 1993 metais jis tapo pirmuoju afroamerikiečiu, paskirtu JAV prokuroru Vašingtone (Kolumbijos apygardoje).

1988 metais tuometinis respublikonų prezidentas Ronaldas Reaganas paskyrė jį Kolumbijos apygardos Aukščiausiojo teismo teisėju. Tuomet jis pelnė griežto nusikaltėliams teisininko reputaciją.

Prezidento Billo Clintono administracijoje E. Holderis tarnavo generalinės prokurorės Janet Reno pavaduotoju – ir vėl pirmas afroamerikietis tokiame poste.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi