Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.25 14:40

Sirija nenori tik stebėti JAV atakų prieš „Islamo valstybę“

Jungtinių Amerikos Valstijų vedama koalicija trečią naktį tęsė oro antskrydžius prieš Islamo kalifato kovotojus. Per juos Rytų Sirijoje, vietos aktyvistų duomenimis, žuvo keturiolika islamistų kovotojų ir penki civiliai.

Jungtinių Amerikos Valstijų vedama koalicija trečią naktį tęsė oro antskrydžius prieš Islamo kalifato kovotojus. Per juos Rytų Sirijoje, vietos aktyvistų duomenimis, žuvo keturiolika islamistų kovotojų ir penki civiliai.

Amerikiečių koalicija taikė į naftos gavybos įrenginius Al Majadine, Al Hasakahe ir Abu Kamalyje, rytinėje Sirijos dalyje, netoli sienos su Iraku. Šie naftos centrai, pasak Jungtinių Valstijų kariuomenės, Islamo kalifato kovotojams per dieną suteikia du milijonus dolerių pajamų.

Užėmę naftos gavybos įrenginius islamistai finansuoja tolesnius savo žygius, kuriais plečia teritorijas Sirijoje ir Irake. Tiesa, šią naktį Šiaurės Sirijoje teko sustoti – islamistus ties Kobanio miestu atrėmė kurdų kovotojai, kuriuos ginklais aprūpina Vakarai. Dėl tokių Vakarų veiksmų nepatenkinta į pilietinį karą panirusi Sirija. Ji nekontroliuoja didelių savo teritorijų, todėl priversta tik stebėti svetimų šalių karinius veiksmus šalyje.

„Mes kovojame su „Islamo valstybė“ ar dar kitaip vadinamais Islamo kalifato kovotojais jau trejus metus ir buvome vieni. Kovojome tarptautinės bendruomenės vardu, bet mūsų neklausė. Dabar staiga visi pabudo. Niekam nevalia skelbti karo su terorizmu neįtraukiant pačios Sirijos“, – sakė Sirijos atstovas Jungtinėse Tautose Bašaras Ja`afari.

Tiesa, Sirijos atstovas pamiršta, kad vyriausybė kovojo ir su nuosaikiais kovotojais, siekusiais nuversti prezidentą Basharą al Assadą ir sukurti demokratinį režimą. O pilietinis karas prasidėjo, kai B. al Assado pajėgos užgniaužė taikius protestus.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją, kuria įpareigojo visas valstybes užkirsti kelią į Iraką ar Siriją traukiantiems islamistų kovotojams. Libano kariuomenė jau sulaikė puspenkto šimto kovotojų prie sienos su Sirija, juos Libanas įtaria esant Islamo kalifato islamistais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi