Naujienų srautas

Pasaulyje2014.09.25 14:27

Ebolos viruso aukų skaičius artėja prie 3 000

BNS 2014.09.25 14:27

Penkiose Vakarų Afrikos valstybėse nuo Ebolos viruso jau mirė mažiausiai 2 917 iš 6 263 užsikrėtusių žmonių, ketvirtadienį paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO).

Penkiose Vakarų Afrikos valstybėse nuo Ebolos viruso jau mirė mažiausiai 2 917 iš 6 263 užsikrėtusių žmonių, ketvirtadienį paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO).

Palyginti su ankstesniais PSO duomenimis, Liberijoje mirusių žmonių skaičius nuo rugsėjo 17 dienos padidėjo 99-iais, bet Siera Leonėje mirusių pacientų skaičius nuo rugsėjo 19 dienos padidėjo tik keturiais, o Gvinėjoje nuo rugsėjo 20 dienos – tik trimis.

Naujų atvejų skaičius per 21 dieną – inkubacinį viruso periodą – visose trijose šalyse sumažėjo ir tai rodytų, kad ligos plitimas gali lėtėti.

„Epidemijos kilimo tendencija tęsiasi Siera Leonėje ir, tikriausiai, taip pat Liberijoje, – nurodė PSO. – Tačiau situacija Gvinėjoje, nors vis dar kelia didelį susirūpinimą, regis, stabilizavosi: per kiekvieną iš pastarųjų penkių savaičių buvo užregistruota nuo 75 iki 100 naujų patvirtintų atvejų“.

PSO nurodo, kad Liberijos ligoninėse yra 315 lovų Ebolos karštlige sergantiems pacientams, o pagalbos agentūros pažadėjo dar 440 lovų, bet šiai šaliai reikia dar 1 550 lovų, kurių kol kas niekas nepasiūlė. Siera Leonėje planuojamos 297 naujos vietos ligoninėse kone padvigubins esamų vietų skaičių, bet šaliai reikia dar 532 lovų.

Tuo metu iš Gvinėjos Fasankonio rajono pranešama, kad vietos gyventojai įrengė kelių užtvaras, norėdami sutrukdyti atsako į Ebolos protrūkį komandoms patekti į tą rajoną.

Nesant pakankamai lovų ir smarkiai trūkstant patirties, pastangos prieš Ebolos virusą nukrypo į priežiūros centrų kūrimą bendruomenėse ir vietos gyventojų, tarp jų – 11 tūkst. mokytojų Liberijoje, parengimą šviesti žmones apie tai, kaip kovoti su šia liga.

Sveikatos apsaugos darbuotojų užsikrėtimo rizika taip pat yra daug didesnė, nei manyta iki šiol. Duomenys rodo, kad Siera Leonėje iš 113 užsikrėtusiųjų mirė 81 – 72 procentai. Anksčiau buvo pranešama apie 40 proc. rodiklį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi